دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

در اولین جلسه شورای مشورتی قرآن و عترت(ع) دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۱۴۰۰ تاکید شد؛

جذب و مشارکت حداکثری دانشگاهیان جهت شرکت در «بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد»

جلسه شورای مشورتی قرآن و عترت / سبزوار

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در اولین جلسه شورای مشورتی قرآن و عترت(ع) این دانشگاه که صبح امروز برگزار شد بر جذب و مشارکت حداکثری اساتید، کارکنان و دانشجویان در جشنواره قرآنی هدهد تاکید کرد.

به گزارش مفدا سبزوار، صبح امروز دوشنبه پانزدهم شهریور ماه، اولین جلسه شورای مشورتی قرآن و عترت(ع) با حضور دکتر دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی و دیگر اعضاء در سالن شهید چمران پردیس دانشگاه برگزار شد.

دکتر دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدای سخنان خود هدف از تشکیل این شورا را هم‌افزایی جهت ایجاد انگیزه مضاعف بین دانشگاهیان به منظور اعتلای فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد و افزود: به جهت حفظ جایگاه و منزلت قرآن در بین دانشگاهیان و اجرای برنامه‌های مصوب وزارت متبوع در برگزاری هر چه بهتر جشنواره بزرگ قرآن و عترت(ع) نیازمند ترسیم راهکارهایی برای مشارکت بیشتر اساتید، کارکنان و دانشجویان هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به نزدیک بودن زمان برگزاری بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد اظهار داشت: برای حضور قدرتمند در این عرصه قرآنی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق بوده و باید راهکارهایی کاربردی جهت مشارکت دانشگاهیان ترسیم نماییم.

دکتر دلبری جذب و مشارکت حداکثری اساتید، کارکنان و دانشجویان در جشنواره قرآنی هدهد را مهم توصیف کرد و گفت: برای این کار تدابیری از قبیل اختصاص امتیاز فرهنگی برای اساتید جهت ارتقاء آنان و اختصاص ساعات آموزشی برای کارمندان همچون سال گذشته در دستور کار قرار دارد تا با این امتیازات دیده شده اساتید و کارکنان با انگیزه‌ای مضاعف به شرکت در جشنواره تمایل پیدا نمایند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: برای دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره نیز خدماتی از قبیل رایگان نمودن چندین وعده غذایی، افزایش حجم اینترنت، اعطای بن کتاب، تاثیر در نمره دروس معارف و در اولویت قراردادن این دانشجویان در گرفتن وام‌های دانشجویی پیش بینی شده است که پس از بررسی کارشناسی و تصویب جزئیات آن در جلسه آینده می‌توان این راهکارها را عملیاتی نمود.

وی در پایان به مقوله آموزش برگزیدگان دانشگاهی نیز اشاره‌ای کرد و بیان داشت: برنامه‌ریزی‌های منظمی جهت آموزش برگزیدگان دانشگاهی صورت خواهد گرفت تا این استعدادها بعد از راهیابی به مرحله کشوری، برای دانشگاه نیز افتخارآفرینی نمایند.

کد خبرنگار: ۳۶۰۶۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.