سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹

از سوی دبیر مرکزی شورای صنفی؛

روند واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد تشریح شد

واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، روند واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه و اقدامات شورا برای این موضوع را تشریح کرد.

به گزارش مفدا – گناباد، امیرحسین اقدمی ثانی اظهار کرد: واکسیناسیون دانشگاه ما تقریباً دو هفته دیرتر از بقیه مراکز برای انترن‌ها و کارورزان پزشکی، در اواخر فروردین ماه شروع شد و کم کم به گروه‌های دیگر مثل کارآموزان پزشکی و پرستاری رسید.

وی ادامه داد: در یک بازه زمانی یک ماهه، دانشجویان ورودی ۹۶ و ۹۷ مقطع کارشناسی که در گناباد حضور داشتند، فراخوان شدند و واکسن را دریافت کردند؛ اما پس از آن وقفه‌ای در واکسیناسیون رخ داد که تا اواخر تیر و اوایل مرداد ادامه داشت.

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: کار شورای صنفی از اواخر خرداد آغاز شد و از آن زمان ما به دنبال واکسن برای دانشجویانی که فراخوان شدند، بودیم و به علت عدم همکاری دانشگاه به دلیل کم شدن سهمیه واکسن، خود دانشگاه پیشنهاد داد، معرفی‌نامه‌هایی آماده و ارسال شوند تا دانشجویان بتوانند در شهر خود واکسینه شوند.

او درباره روند آماده‌سازی و ارسال نامه‌ها، نیز تصریح کرد: از اواسط مردادماه، معرفی‌نامه‌ها در حال آماده سازی بودند، اما این پروسه زمان‌بر بود؛ چون نیازمند صحبت و برگزاری جلسه با رئیس دانشگاه، معاون بهداشتی و سایر اعضای کمیته دانشگاهی مقابله با کرونا بود.

اقدمی ثانی اضافه کرد: پس از انجام هماهنگی های لازم، ورودی‌های مختلف فراخوان شدند و همزمان گوگل فرمی هم منتشر شد تا اطلاعات مورد نیاز دانشجویان جمع آوری گردد؛ اطلاعات دانشجویان تحویل مسئولین امور دانشجویی داده شد تا برای آنها به صورت شهر به شهر، معرفی نامه صادر گردد.

وی گفت: متأسفانه در حین انجام کار، معاونت فرهنگی دانشجویی با دبیرکل دانشجویی وزارت خانه تماس گرفتند و گفتند که معرفی نامه ها صرفا برای دز دوم صادر می شود و همین باعث شد وقفه‌ای چند روزه در کار ما به وجود بیاید که البته با صحبت هایی که با مهندس خدابنده لو داشتیم این مشکل حل شد و روند کار ادامه پیدا کرد.

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: در همین زمان قرار بر این شد که معاونت آموزشی لیستی از افراد فراخوان شده را به معاونت بهداشتی تحویل دهد و در کمیته واکسن مطرح شود و در آنجا تصمیم گیری شود که آیا واکسن به این دانشجویان تعلق می گیرد یا خیر که همین روند یک بازه ی ده روزه را به خود اختصاص داد، همچنین در ابتدا قرار بود به دانشجویان اتاق عمل ورودی ۹۹ واکسن تعلق نگیرد که با پیگیری های شورای صنفی این مشکل هم حل شد.

اقدمی ثانی افزود: پس از این روند، هر دانشجویی که از معاونت آموزشی، معرفی‌نامه داشت، سریعا واکسن دریافت می‌کرد و ما مشکل خاصی نداشتیم.

این دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، درباره واکسیناسیون دانشجویان بومی نیز ابراز کرد: حتی با وجود اینکه در پیک پنجم، اکثر گروه‌ها فراخوان نشده بودند، ولی طبق هماهنگی‌های انجام شده، حدود ۹۰ نفر از دانشجویان بومی که کاراموزی بالین نداشتند نیز واکسینه شدند و لذا مابقی آنها هم تا آخر هفته واکسینه خواهند شد.

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد با توجه به دستورالعمل جدیدی که از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای آموزش دانشجویان علوم پزشکی ابلاغ شده، امیدواریم که روند واکسیناسیون دانشجویان تسریع پیدا کرده و از مهرماه شاهد حضور آنها در دانشگاه باشیم.

خبرنگار: فاطمه جعفرزاده

بیشتر بخوانید:

دانشگاه ها از ۱۵ مهرماه بازگشایی می شوند