چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱

مسئول کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی گناباد خواستار شد؛

برگزاری اردوهای جهادی با توجه به نیازهای هر منطقه

شورای مرکزی کانون هلال احمر- گناباد

مسئول کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، برگزاری اردوهای جهادی را با توجه به نیاز های هر منطقه محروم و برنامه ریزی قبلی خواستار شد.

به گزارش مفدا – گناباد، احسان امیری مسئول کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه در ابتدای جلسه شورای مرکزی که ظهر روز چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه ۱۴۰۰ در محل دفتر این کانون برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری اعضا در برگزاری هرچه بهتر نذر سلامت خادمان حسینی هلال ، مانور سلامت بقاع متبرکه ، غبار روبی مزارشهدای گمنام شهرستان و... عنوان کرد: یکی از مهمترین عرصه های فعالیت گروه های جهادی، عرصه فرهنگی بوده که همواره در فرهنگ اسلامی مورد توجه قرار گرفته و رعایت آن، آرامش و امنیت فردی را رقم می‌زند؛ همچنین موجب تحکیم بنیان خانواده شده و ضمن ایجاد نشاط فردی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: فعالیت های فرهنگی در اردوهای های جهادی را می توان به دو عرصه کلی فرهنگی خارجی و فرهنگی داخلی تقسیم بندی شده که شامل مردم منطقه و جهادگران می شود.

مسئول کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به تاثیر گذاری گروه های جهادی در روحیه دانشجویان، مطرح کرد: لازم است که محتوای برنامه های جهادی به صورت هدفمند، متناسب با نیاز های هر منطقه محروم و با برنامه ریزی قبلی انتخاب و اجرا شوند.

فاطمه پاکدل نوغابی، دبیر کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه نیز هدف از برگزاری این جلسه را برنامه ریزی هرچه بهتر فعالیت های این کانون در ترم جدید دانست و تصریح کرد:  با وجود محدودیت های کرونایی، انتظار می رود اعضای کانون همچنان بتواند نظیر سال های قبل، فعالیت های مؤثری را در سطح شهرستان و دانشگاه برگزار نمایند.

وی در ادامه برنامه های پیشنهادی کانون را جهت طرح در شورای فرهنگی دانشگاه مطرح کرد که پس از بررسی، بحث و تبادل نظر، برخی از موارد پیشنهادی کانون به تصویب رسید.

گفتنی است در پایان این جلسه با حضور نماینده جمعیت هلال احمر شهرستان از زحمات و تلاش های دبیر کانون هلال احمر دانشگاه که سال گذشته در ارزیابی سالانه کانون های هلال احمر کشور، جزء هفت دانشگاه برتر در فعالیت های جهادی را کسب نمود، تقدیر گردید.

بیشتر بخوانید:

فعالیت‌های جهادی منجر به خودسازی معنوی دانشجویان می‌شود

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.