چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر حاشیه بازدید از مرکزتجمیعی واکسیناسیون عنوان کرد؛

تزریق روزانه ۷ هزار و ۱۵۵ واکسن کرونا در غرب خراسان/ مراکز تجمیعی واکسیناسیون به چهار مرکز افزایش می یابد

بازدید / سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تزریق روزانه واکسن کرونا در سبزوار ومناطق تحت پوشش این دانشگاه روزانه به بیش از ۷ هزار و ۱۵۵دُز افزایش یافته است.

به گزارش مفدا سبزوار، دکتر علیرضا مسلم، ۱۶ شهریورماه سال جاری به طور سرزده از مرکز  تجمیعی واکسیناسیون مصلی سبزوار بازدید و از  نزدیک روند خدمات را ارزیابی و با پرسنل مرکز  و مردم دیدار و گفتگو نمود.

وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه از اوایل هفته جاری روند ابتلا و مرگ و میر در سبزوار دوباره افزایش یافته است،اظهار کرد: در اکثر نقاط استان روند بیماری نزولی است اما متاسفانه در سبزوار همچنان صعودی می باشد.

رییس دانشگاه افزود: از ابتدای واکسیناسیون تاکنون ۲۱۲ هزار دوز واکسن تحویل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شده  که ۱۸۱ هزار آن معادل ۸۸ درصد تزریق شده است که ۱۲۱ هزار مورد آن تزریق دوز اول بوده است.

دکتر مسلم اضافه کرد:جمعیت بالای ۱۸ سال در حوزه این دانشگاه ۳۵۰ هزار نفر است که برای ۳۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دوز اول واکسن آنها تزریق شده که این آمار در میانگین  کشوری ۳۲.۵ درصد است.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سبزوار فعال است که در روزهای آتی این مراکز به چهار مرکز افزایش می یابد،بیان داشت: میزان تزریق واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا اوایل شهریور روزانه ۶ هزار دز بود که اکنون با افزایش هزار و ۱۵۵ دُز دیگر به هفت هزار و ۱۵۵ مورد افزایش یافته است.

رییس دانشگاه ادامه داد: با تسریع در روند تامین واکسن،  میزان واکسیناسیون در سبزوار افزایش یافته است هم اینک روزانه ۷ هزار و ۱۵۵ مورد تزریق  داریم  که هفته  های گذشته روزانه ۶ هزار دور بود.

دکتر مسلم گفت: در روزهای آتی با افزایش تزریق واکسن به ۱۰ هزار نفر در حوزه این دانشگاه بطور میانگین روزانه ۲.۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال واکسینه می شوند که آمار خوبی است.

به گزارش وبدا، رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در ۲ مرکز تجمیعی و ۴۲ مرکز خدمات جامع  سلامت برای گروههای هدف در حال اجرا اس که تزریق واکسن کرونا به دیگر اقشار جامعه و سایر گروهها نیز بر اساس دستورالعمل‌ وزارت بهداشت به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.