پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خبرداد؛

۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی وزارت علوم افتتاح شد/ افزایش ۲۱هزار متری فضای ورزشی

3

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از افتتاح ۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی خبر داد و گفت: با افتتاح این ۱۶ پروژه ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه‌ها افزوده می‌شود.

به گزارش مفدا ، محمد حسین علیزاده، گفت: در چهار سال اخیر، از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، تعداد ۱۲۴ پروژه زود بازده مورد نیاز دانشجویان در زمینه‌های زمین روباز، کفپوش و پیست دوچرخه سواری تعریف شد و تا کنون ۱۰۰ پروژه به بهره برداری کامل رسیده است؛ سه پروژه در شرف افتتاح است و ۲۱ پروژه نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

وی با تشکر از مساعدت دفتر طرح‌های عمرانی وزارت علوم در حمایت از پروژه‌های ورزشی دانشگاه‌ها گفت: این حمایت‌ها با اختصاص ۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ شروع شد و با روندی صعودی ادامه داشته است و در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان از طرف این دفتر به این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: بسیاری از پروژه‌های ورزشی با کمک و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان و در مجاورت خوابگاه‌های دانشجویی ایجاد شده است تا دسترسی دانشجویان به امکانات ورزشی آسان‌تر شود.

علیزاده با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌های ورزشی در طول سال و به مناسبت‌هایی مانند هفته تربیت بدنی، هفته دولت، روز دانشجو و دهه فجر ادامه داشته است گفت: امروز نیز ۱۶ پروژه شامل ۴ زمین چمن مصنوعی، ۵ پیست دوچرخه سواری، ۵ مرکز مجهز مشاوره تندرستی، ۱ کفپوش زمین روباز و ۱ زمین ورزشی ساحلی به بهره برداری می‌رسد و ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه‌ها افزوده می‌شود.

غلامرضا غفاری در این آئین مجازی افتتاح ۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی گفت: ورزش دانشجویی نقش مهمی در نشاط و پویایی محیط دانشگاه دارد و در همین راستا است که مسئولان وزارت علوم و دانشگاه‌ها به توسعه امکانات ورزشی اهتمام دارند و در طول سال شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف ورزشی هستیم.

سرپرست سازمان امور دانشجویان ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شرایط کرونایی از کشور رخ ببندد و دانشجویان بتوانند با حضور دانشگاه و پیگیری تحصیلات خود، از امکانات ورزشی نیز در راستای سلامت جسم و روان خود استفاده کنند.مهر/انتهای پیام

کدخبرنگار:10120

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.