پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴

آغاز آزمون‌های جامع علوم پزشکی برای ۱۱ هزار دانشجو از امروز

1

آزمون‌های جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و پیش کارورزی پزشکی از امروز ۱۸ با برگزاری آزمون پیش کاورزی پزشکی آغاز شد.

به گزارش مفدا، آزمون‌های علوم پایه و پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه دندانپزشکی، جامع داروسازی در در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ شهریور با حضور ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شوند.

بر اساس آمار در پنجاه و چهارمین دوره آزمون علوم پایه دندانپزشکی تعداد ۲ هزار و ۵۰ نفر، در سومین دوره آزمون جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) تعداد ۸۵۰ نفر، در شصت و چهارمین دوره آزمون علوم پایه پزشکی تعداد ۵ هزار و ۳۴۹ نفر، در شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی پزشکی تعداد ۲ هزار و ۹۵۵ نفر و در مجموع تعداد ۱۱ هزار و ۲۰۴ نفر شرکت می‌کنند.

آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان پزشکی صبح امروز پنجشنبه ۱۸ شهریور برگزار شده است.

آزمون علوم پایه پزشکی برای دانشجویان پزشکی ساعت ۱۴ بعدازظهر امروز ۱۸ شهریور برگزار می‌شود.

همچنین آزمون جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) صبح روز جمعه ۱۹ شهریور و آزمون علوم پایه دندانپزشکی بعداز ظهر روز جمعه ۱۹ شهریور ساعت ۱۴ بعدازظهر برگزار می‌شود.

دانشجویان داخل کشور و داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده اند از ۱۷ مرداد تا ۱۰ فرصت داشتند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

با توجه به شرایط حاد کرونا و محدودیت های تردد بین شهری در برخی استان‌های کشور این امکان فراهم شد که دانشجویان بتوانند در حوزه‌های امتحانی محل سکونت خود در آزمون شرکت کنند.

این آزمون ها بنابر امکانات دانشگاه به صورت الکترونیک و یا کاغذی و با رعایت پروتکل های بهداشتی لازم در سطح دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می‌شود.انتهای پیام

کدخبرنگار:10220

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.