یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد؛

مشکل جدی برای اسکان دانشجویان/ استفاده از خوابگاه برای دانشجویانی که برای انجام کار دانشجویی مراجعه می‌کنند، مقدور نیست

گزارش تصویری / جلسه شورای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها برای ترم جدید، با مشکل جدی برای اسکان دانشجویان مواجه خواهیم بود.

به گزارش مفدا – گناباد، حسن ایرانی در جلسه شورای دانشجویی که با حضور اعضای این شورا در محل دفتر معاونت برگزار شد، اظهار کرد: طبق اعلام مقام عالی وزارت، حضور دانشجویان از ۱۵ مهرماه برای انجام کارآموزی قطعی بوده و در صورتی که واکسیناسیون دانشجویان با سرعت بیشتری صورت گیرد، احتمال برگزاری کلاس‌ها از آبان وجود دارد.

وی اذعان کرد: دولت مصمم به انجام واکسیناسیون آحاد جامعه بوده و خوشبختانه در این خصوص تاکنون اقدامات بسیار خوبی نیز انجام داده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: تعطیلی آموزش و استفاده از فضای مجازی برای این امر، سیستم آموزشی را دچار آسیب کرد و دانشجویان هم با چالش‌هایی روبرو بودند که ادامه این روند، نگران کننده است.

ایرانی در ادامه گفت: با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها برای ترم جدید، با مشکل جدی برای اسکان دانشجویان مواجه خواهیم بود که با توافق انجام شده با دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد جهت استفاده از خوابگاه دانشجویی این دانشگاه، امیدواریم برای اسکان دانشجویان دختر مشکلی نداشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: اقدامات حوزه فرهنگی، مرکز مشاوره و ... نیز همانند سال قبل به صورت مجازی ادامه پیدا کند.

شایان ذکر است در این جلسه مصوب شد که منبعد قبل از فراخوان دانشجویان برای انجام کارآموزی، اسامی آنان طی نامه رسمی از سوی مدیران گروه‌ها و یا رؤسای دانشکده‌ها به معاونت فرهنگی و دانشجویی ارسال، تا در خصوص فراهم نمودن امکانات رفاهی، اقدامات لازم صورت پذیرد.

شرط ورود به دانشگاه و استفاده از امکانات رفاهی نظیر خوابگاه و سلف، انجام تست کرونا و یا تزریق واکسن می‌باشد.

با عنایت به محدودیت‌های خوابگاهی در سال تحصیلی جدید و ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از خوابگاه برای دانشجویانی که از معاونت‌های مختلف جهت انجام کاردانشجویی مراجعه می‌کنند، مقدور نبوده و لذا کلیه دانشجویانی که خارج از چهارچوب کارآموزی در خوابگاه‌ها ساکن هستند نیز بایستی تا روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه نسبت به ترک خوابگاه و عزیمت به شهر خود اقدام نمایند.

برای آن دسته از دانشجویانی که به هر علت، خارج از خوابگاه ساکن بوده اند و در حال حاضر جهت انجام کارآموزی فراخوان شده و متقاضی اسکان در خوابگاه هستند، در صورت درخواست به صورت موقت در خوابگاه اسکان داده می شوند؛ ولی لازم است در اسرع وقت نسبت به تهیه مسکن استیجاری برای خود اقدام نمایند.

پذیرش دانشجویان در خوابگاه فقط ۲۴ ساعت قبل از کارآموزی امکان پذیر بوده و با عنایت به محدودیت‌های خوابگاهی و ضرورت آماده سازی اتاق‌ها، زودتر از این مدت از پذیرش دانشجویان معذوریم.

انجام تست غربالگری سلامت روان دانشجویان جدیدالورود اجباری بوده و تمام دانشجویان بایستی نسبت به انجام این کار به صورت مجازی اقدام نمایند.

در پایان این جلسه از دکتر جلال مردانه، سرپرست گروه توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گناباد و عضو این شورا با اهدای لوحی تقدیر شد.