دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲

وزیر بهداشت مطرح کرد؛

ایران رتبه دوم واکسیناسیون هفتگی کرونا در جهان/ خیز برای ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن در هفته

بهرام عین الهی

بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت در دیدار با فرماندهان ارتش با اشاره به کسب رتبه دوم واکسیناسیون هفتگی کرونا در جهان، گفت: برای ادامه روند تزریق واکسن کرونا به کمک ارتش نیاز داریم.

به گزارش مفدا گناباد، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در دیدار با فرماندهان ارتش اظهار کرد: اعتقاد ما این است ارتش بازوی پرتوان برای مقام معظم رهبری است و نیروهای مسلح حصار امن برای ملت ما بوده و در دوران دفاع مقدس مقابل دشمن ایستادند و امروز در کنار مردم هستند و فراموش نمی‌کنیم در بلایا و حوادث همیشه کنار مردم بودند؛ یک ارتشی در دوران سیل خم شد تا فرد سالخورده پا روی کمر او بگذارد و بر خودرو سوار شود، ما ارتش را الگوی خود قرار می‌دهیم.

او ادامه داد: دشمن در فضای مجازی از ارتش رضاشاه صحبت می‌کند ارتشی که یک روز در برابر تهاجم دشمن نایستاد در حالی که ارتش ما ارتش خار چشم دشمنان ایران است و باید از ارتشی‌ها تشکر کنیم که همیشه پای کار بوده و هستند.

عین اللهی بیان کرد: به لطف خداوند قدرتمندترین نیروی پزشکی منطقه هستیم قبل از انقلاب بیماران به خارج از کشور اعزام می‌شدند، اما امروز سرشار از دانشمند متدین هستیم و نیاز به اعزام به خارج کشور نداریم و علیرغم همه تحریم‌ها دانشمندان ما به کمک هم توانستد در حوزه کرونا خدمت رسانی کنند.

وزیر بهداشت گفت: امروز واکسن فخرا در وزارت دفاع وارد فاز سوم شد و نیروهای نظامی در همه جای دنیا از جمله آمریکا مانند همه جای دنیا در حوزه پزشکی با پیشرفته‌ترین تجهیزات فعالیت می‌کنند و علوم پزشکی ارتش ظرفیت‌های خاصی دارد و طب هوافضا و زیر سطحی‌ها، روانشناسی هوانوردی، فوریت‌های پزشکی دریایی عمدتا در حوزه نظامی کاربرد دارد و امیدواریم با کمک علوم پزشکی ارتش مسائل خاص نیازمند حوزه نظامی را حل کنیم.

عین اللهی درباره واکسیناسیون بیان کرد: در حوزه واکسن لطف خداوند شامل حال ما شد و مقدار بسیاری واکسن وارد شد و امروز وزارت بهداشت به تنهایی قادر به انجام واکسیناسیون نیست و نیاز به کمک به ویژه در مناطق صعب العبور داریم و درخواست داریم برای واکسیناسیون خانه به خانه از ارتش کمک بگیریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عین اللهی از ثبت رکورد هفتگی واکسیناسیون کرونا خبر داد و گفت: ما در هفته گذشته رتبه سوم جهانی در واکسیناسیون را داشتیم؛ آلمان با تزریق هفتگی ۶ میلیون دوز در رتبه نخست، فرانسه با تزریق بیش از ۴ میلیون در رتبه دوم و ایران با اختلاف کمی از فرانسه در رتبه سوم قرار دارد و تلاش می‌کنیم رکورد جهانی تزریق واکسن در هفته را بشکنیم.