سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

۱۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی کرمان به پویش «مجاهدین واکسیناسیون» پیوستند

واکسیناسیون کرونا

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به پیوستن صد نفر از دانشجویان علوم پزشکی کرمان به صورت داوطلبانه به پویش « مجاهدین واکسیناسیون» گفت: پیش بینی می‌شود طی روزهای آینده، جمع بیشتری از دانشجویان و فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه برای مشارکت در انجام واکسیناسیون، به این پویش بپیوندند.

دکتر محسن بارونی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: خدا را شاکر هستیم که دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور  در همه مقاطع تحصیلی از بدو شیوع ویروس منحوس کرونا در همه فعالیت‌های داوطلبانه حضوری مؤثر داشتند و این مشارکت در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز به خوبی مشاهده می‌شود. در حقیقت پویش « مجاهدین واکسیناسیون » می‌تواند راهگشای روند تسریع و تکمیل واکسیناسیون مردم در نقاط مختلف کشور باشد؛ حضور و مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در این پویش ستودنی است.

وی اقدام دکتر لاری معاون وزیر بهداشت در راه‌اندازی این پویش و مشارکت داوطلبانه دانشجویان در زمینه واکسیناسیون را شایسته تقدیر عنوان کرد و گفت: همواره دانشجویان علوم پزشکی چه در بحران شیوع کرونا و چه در قبل از آن به خصوص در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله در قالب کانون‌های جهادی، همپای کادر بهداشت و درمان کشور، در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم فعالیت‌های خوبی از خود نشان دادند و جهادگونه در مسیر خدمت به مردم قدم برداشتند؛ اینک در زمان شیوع کرونا که نیاز به خدمات داوطلبانه دانشجویان است، این عزیزان طی یک فراخوان جهادی، به این پویش لبیک گفته و با حضور در مراکز واکسیناسیون، به عنوان واکسیناتور و هماهنگ‌کننده، در تسریع روند انجام واکسیناسیون، کمک ‌حال مراکز و پایگاه‌های تزریق واکسن بودند.

دکتر بارونی خاطرنشان کرد: این روزها بیش از پیش، نیازمند حضور داوطلبانه و جهادی دانشجویان هستیم و باتوجه به کمبود نیروی انسانی در قالب کادر بهداشت و درمان، خوشبختانه به خوبی دانشجویان علوم پزشکی به میدان جهاد آمدند و خودجوش و در قالب پویش‌های مختلف، در مسیر انجام واکسیناسیون و ارائه خدمات بهداشتی به مردم، پیش‌قدم بودند که باید از همه آنها تشکر کنم. خوشبختانه روند انجام واکسیناسیون در کشور شتاب خوبی گرفته است و از این رو نیاز به نیروی انسانی در این زمینه هستیم که خوشبختانه با فراخوانی که از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها ابلاغ شد، شاهد حضور پررنگ دانشجویان در مراکز واکسیناسیون هستیم.

این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه همیشه شاهد حضور گسترده دانشجویی در پویش‌های مختلف خیرخواهانه بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: این استقبال را در طرح شهید سلیمانی، برگزاری پویش "اهدای خون، تداوم زندگی" ویژه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور، «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» و سایر فعالیت‌های داوطلبانه مشاهده کردیم و خوشبختانه در دانشگاه ما نیز فعالان و دانشجویان نهادهای دانشجویی اعم از اعضای شورای صنفی، کانون‌های فرهنگی، بسیج دانشجویی، انجمن‌های علمی و... همواره در صحنه حضور دارند.

بارونی گفت: بر اساس فراخوانی که از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قالب این پویش اعلام شد، ما حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی خود را که داوطلب انجام واکسیناسیون بودند، به مراکز مختلف جهت انجام خدمات هدایت کردیم. حدود ۸ مرکز کار انجام واکسیناسیون عموم مردم را در شهرکرمان انجام می‌دهند که در سطح شهر در قالب پایگاه‌های ثابت مستقر هستند که از این تعداد سه مرکز کاملا توسط دانشجویان اداره می‌شود و از صفر تا صد امور توسط قشر دانشجویی اداره می‌شود.

وی اظهار کرد: دانشجویان داوطلب در امور واکسیناسیون که به پویش مجاهدین واکسیناسیون پیوستند، بیشتر در رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی، بهداشت و.... مشغول به تحصیل هستند که بعد از فراگیری آموزش‌های اولیه درخصوص نحوه تزریق واکسن، در مراکز و پایگاه‌های شهر کرمان مستقر شده‌اند. ضمن اینکه علاوه بر واکسیناتورها، یک سری از دانشجویان علوم پزشکی متناسب با رشته تحصیلی وتخصص خود، به عنوان مشاور در زمینه واکسن و راهنمایی‌های قبل و بعد از واکسن، آماده ارائه خدمت به مردم و پاسخگویی به سؤوالات مراجعه کنندگان هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در مسیر فعالیت‌های ما در انجام واکسیناسیون، از حمایت‌های معاونت بهداشتی دانشگاه نیز بهره‌مند شده‌ایم، خاطرنشان کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، اسامی دانشجویانی که هر چند به صورت داوطلبانه در این امر خیر مشارکت داشته‌اند، ثبت شده تا بتوانیم از آنها در پایان قدردانی کنیم.

بارونی با اشاره به اینکه از حدود اسفند ماه سال گذشته ما شاهد مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در مسیر مقابله با کرونا بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: مشارکت دانشجویان ما صرفا به این پویش مربوط نمی‌شود، بلکه از ماه‌ها قبل، دانشجویان علوم پزشکی کرمان با حضور در خوابگاه‌های دانشجویی و کلاس‌ها، نسبت به ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها، تجهیزات و همچنین توزیع اقلام بهداشتی و ماسک به دانشجویان، اقدامات مؤثری انجام دادند که دست همه این عزیزان با باید بوسید و تلاش‌های آنها را ارج نهاد.

وی گفت: خوشبختانه ما هر لحظه که نیاز به نیروی انسانی داشتیم، از حضور داوطلبانه و جهادی دانشجویان علوم پزشکی استفاده کرده‌ایم و دانشجویان ما واقعا بدون هیچ چشم‌داشتی یاریگر معاونت بهداشت بودند که این مساله را باید به فال نیک گرفت.

۹۵ درصد از دانشجویان علوم پزشکی واکسن زده‌اند/ ۱۰۰ درصد دانشجویان خوابگاهی نیز واکسینه شدند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از دانشجویان به خصوص آنهایی که در خط مقدم حوزه درمان قرار دارند، واکسن خود را دریافت کرده‌اند، گفت: همچنین ۱۰۰ درصد دانشجویان خوابگاهی چه دانشجویان بین‌المللی و چه دانشجویان روزانه واکسینه شدند و اصلا یکی از شروط اصلی ورود دانشجویان به خوابگاه‌های دانشجویی، زدن واکسن است.

بارونی گفت: در حال حاضر حدود ۸۰۰ دانشجوی خوابگاهی داریم که بیشتر برای حضور در کلاس‌های عملی کارورزی و کارآموزی و همچنین در مراکز درمانی و بیمارستانها، مشغول به ارائه خدمت و تحصیل هستند و دوره‌های خود را سپری می‌کنند که کلاسهای این افراد از ۱۵ شهریورماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است و ما در مسیر ارائه خدمات رفاهی و صنفی به این عزیزان تمام مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنیم؛ از جمله در مسیر توزیع غذا تمام پروتکل‌هایی که معاونت بهداشتی ابلاغ کرده از جمله توزیع غذا با ظروف یکبار مصرف و محدودیت حضور در سلف سرویس‌ها را رعایت کرده‌ایم و تلاش داریم در سه یا چهارماه آینده طبخ غذا را در دانشگاه به صورت کاملا صنعتی انجام دهیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با حمایت‌های دکتر لاری و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، اعتباراتی برای خریداری تجهیزات صنعتی، دریافت شده است که امیدوارم هر چه سریع‌تر با خریداری تجهیزات و لوازم صنعتی طبخ غذا، کاملا پخت غذا به صورت صنعتی انجام گیرد.

همه همکاران و پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه واکسینه شدند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واکسینه شدن ۱۰۰ درصدی همکاران در این معاونت، گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی تاکنون در زمینه واکسن نداشته‌ایم.

وی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی در این دانشگاه گفت: با توجه به نامه دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت به کلان منطقه‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها باید به صورت ترکیبی و تلفیقی از حضوری و مجازی باشد که خوشبختانه یک سری از کلاس‌های ما به صورت ۱۰۰ درصد مجازی انجام می‌شود و کلاس‌هایی که نیاز به حضور دانشجویان دارند از جمله کارورزی و کارآموزی، به صورت حضوری و عملی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.