چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴

دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اردوی جهادی قلعه‌چنان به ۸۵۰ نفر خدمات پزشکی ارائه دادند

اردوی جهادی خدمت حسینی اهواز

ابراهیم سوفاری مسئول اردوی جهادی و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از برگزاری اردوی جهادی دانشجویان تحت عنوان خدمت حسینی در منطقه قلعه چنان از توابع شهرستان کارون خبر داد.

ابراهیم سوفاری مسئول اردوی جهادی و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از برگزاری اردوی جهادی دانشجویان تحت عنوان خدمت حسینی خبر داد و گفت: دور اول اردو روز جمعه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۰ در منطقه قلعه چنان از توابع شهرستان کارون برگزار شد و پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ ماه جاری نیز برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: این اردو با همکاری بسیج جامعه پزشکی، مدیریت اجتماعی، گروه خیریه راه ایمان و بسیج حوزه شهرستان کارون انجام شد.
سوفاری اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا سازوکارهایی را تدوین کردیم که هم پروتکل های بهداشتی رعایت شود و هم بتوانیم خدمات ارزنده ای به نیازمندان واقعی ارائه کنیم.
این دانشجوی دانشگاه درخصوص فرایند ارائه خدمات به نیازمندان منطقه گفت: جهت رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری از تجمع افراد فراخوان عمومی اعلام نشد و در ابتدا با کمک خیرین و معتمدین محل خانوارهای مستضعف شناسایی شدند و طی فراخوان خصوصی به این افراد تعرفه های داده شد تا به درمانگاه مراجعه کنند.
وی افزود: چهار پایگاه و در دو شیفت و در هر شیفت دو پزشک عمومی در کنار غربالگری بینایی سنجی و شنوایی سنجی حضور داشتند.
سوفاری با بیان اینکه در طرح خدمت حسینی آمادگی ارائه خدمت به ۸۵۰ نفر وجود داشت، عنوان کرد: از کل جمعیتی که خدمات دریافت کردند حدود ۳۰۰ نسخه درمانی داده شد و ۲۵۰ ارجاع به متخصص انجام شد.
مسئول اردوی جهادی "خدمت حسینی" با اشاره به اینکه اجرای این اردو با رعایت پروتکل های بهداشتی الگویی برای ارائه به کل کشور می باشد، گفت: خدا را شکر مرحله اول اردو به خوبی اجرا شد و انشالله در اواخر هفته جاری نیز درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی با پوشش تمامی تخصص ها را اجرا خواهیم کرد.

وی در پایان با دعوت از دانشجویان و پزشکان به مشارکت در این طرح که با هدف محرومیت زدایی انجام می شود، اعلام داشت: علاقمندان می توانند جهت حضور در این طرح به ادمین کانال تلگرامی کانون های فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز به آدرس https://t.me/kanoons_ajums ارتباط بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.