چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱

مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار کرد:

نشست صمیمی کارشناسان مرکز قرآن و عترت (ع) دانشگاه با مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

نشست صمیمی کارشناسان مرکز قرآن و عترت (ع) دانشگاه با مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

نشست صمیمی کارشناسان مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به منظور تبیین و تشریح فعالیت های قرآنی دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا و به نقل از مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و  دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نشست کارشناسان و اعضاء کانون دانشجویی و مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار  گردید.
در این نشست،  مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به شرح اختصاری نکات آموزنده و انسان ساز سوره مبارکه ناس پرداخت. حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی جمالی، برگزاری دوره های هم اندیشی اساتید به صورت ماهیانه و دوره های ضیافت ویژه اساتید را موجب گسترش و توسعه آموزه های دینی در نظام دانشگاهی قلمداد نمود.


وی اجرای طرح ولایت به صورت استانی ویژه دانشجویان، اعطای امتیاز آموزشی جهت شرکت کنندگان در جشنواره قرآنی هدهد و تعامل مبلغین و روحانیون نظام سلامت استان در ترویج و تعمیق معارف قرآنی را از جمله عوامل مؤثر در مشارکت حداکثری جامعه هدف دانست.
در ادامه ، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، ضمن خیر مقدم به اعضاء شرکت کننده در جلسه ، اهمیت تبدیل مرکز قرآن و عترت دانشگاه به اداره قرآن و عترت جهت پیگیری و انجام هر چه بهتر فعالیت ها را امری مهم قلمداد نمود.
دکتر حسین اسدی راد ارتقاء کیفیت در برنامه ریزی و شناسایی دانشجویان مستعد و توانمند قرآنی را بسیار پراهمیت دانست.


وی دررابطه با شورای مشورتی قرآنی دانشگاه افزود : هدف از ایجاد  شورای مشورتی قرآنی دانشگاه، هماهنگی و انسجام در فعالیت های قرآنی و عدم موازی کاری در اجرای رویداد های قرآنی می باشد. ایشان تاکید بر همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برای مشارکت و جذب حداکثری افراد در بخش های مختلف جشنواره قرآنی هدهد را بسیار حائز اهمیت دانست و رویکرد مرکز قرآن و عترت دانشگاه را تعامل و همکاری فزاینده با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جهت اجرای فاخر و دانش بنیان رخداد های دینی به ویژه برگزاری دوره های سبک زندگی و دوره های صحیفه سجادیه و نهج البلاغه جهت اساتید دانشگاه برشمرد.
در ادامه این نشست دو نفر از دانشجویان به نمایندگی از کانون دانشجویی  قرآن و عترت دانشگاه به تشریح برنامه های کانون و همچنین مطالبات دانشجویی در عرصه فعالیت های قرآنی پرداختند.
سپس کارشناسان مرکز قرآن و عترت دانشگاه به تشریح و توضیح عملکرد یکساله این مرکز و همچنین نقاط قوت و ضعف آن پرداختند.  
در پایان این نشست، از دانشجویان فعال در حوزه قرآنی  دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.