جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰

پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه‌ها ابلاغ شد

گزارش تصویری / دوره‌ی آن‌لاین آمادگی آزمون علوم پایه (آنافیز)

پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه‌ها ابلاغ شد. بر این اساس کلاس‌های دروس نظری دانشجویان جدیدالورود به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا، پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه‌ها ابلاغ شد. بر این اساس کلاس های دروس نظری دانشجویان جدیدالورود به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مطابق این پروتکل‌ها کلاس های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترای تخصصی (PhD) جدیدالورود، با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت پروتکل های بهداشتی، حضوری برگزار خواهد شد و برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود به‌صورت ترکیبی (حضوری - مجازی با اولویت حضوری) است.

این پروتکل‌ها برای دانشجویان سنوات قبل به شرح زیر خواهد بود:

 آموزش کلاس‌های نظری این دانشجویان، مشروط به کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ترکیبی(مجازی- حضوری با رویکرد اولویت حضوری) خواهد بود.

کلاس‌های عملی آزمایشگاهی و آموزش در عرصه دانشجویان کارآموزی پزشکی و سایر رشته‌ها به شرط کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید به صورت ترکیبی با اولویت حضوری برنامه ریزی و اجرا شود.

 کلاس‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دکترای تخصصی (PhD با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت پروتکل های بهداشتی، کمافی السابق حضوری خواهد بود.

 حضور دستیاران رشته‌های تخصصی بالینی و کارورزان رشته‌های پزشکی در بخش‌ها و درمانگاه‌های و مراکز درمانی آموزشی، طبق برنامه‌های آموزشی مربوطه، کما فی السابق ادامه یابد.

 در مراکز بیمارستانی و دانشکده‌ها، کلیه آموزش‌هایی که در قالب گزارش صبحگاهی، ژورنال کلاب، case-report
و جلسات علمی برگزار می‌شوند، متناسب با امکانات گروههای آموزشی و بیمارستان‌ها با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت برنامه‌های ترکیبی با اولویت حضوری اجرایی شود.

 دانشگاه‌ها می توانند بر حسب شرایط خود، نسبت به فشرده سازی دوره‌ها و کلاس‌های حضوری و تقسیم‌بندی دانشجویان به گروه‌های کوچک‌تر مشروط به حفظ کیفیت آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

متن کامل پروتکل‌های ابلاغی را اینجا دریافت کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.