چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد

مفدا

دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفری یک روزه به شهر مقدس مشهد پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد و در جریان چگونگی روند مشارکت دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون قرار گرفت.

به گزارش مفدا، دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در اولین سفر دانشگاهی خود به شهر مقدس مشهد سفر کرده و در اولین برنامه سفر خود به زیارت بارگاه ملکوتی آقا امام رضا(ع) رفت، در ادامه این سفر  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفته و از بخش‌های مختلف این دانشگاه از جمله خوابگاه در دست ساخت، صنعتی سازی سلف سرویس و روند مشارکت دانشجویان در واکسیناسیون عمومی بازدید کرد.

در ابتدای این سفر یک روزه معاون وزیر بهداشت از مجموعه کوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد و در جریان روند ساخت خوابگاه دخترانه این دانشگاه با ظرفیت ۷۷۷ نفر و بازسازی خوابگاه پسرانه "گلستان" قرار گرفت.

وی همچنین بازدیدهایی از صنعتی شدن سلف سرویس پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشت و بر توسعه امکانات و خدمات رفاهی و خوابگاهی در ایام بحران کرونا در راستای حفظ سلامت تمامی دانشجویان به‌ویژه دانشجویان خوابگاهی تاکید کرد.

این مقام مسؤول در نشستی که با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیران و مسؤولان این معاونت برگزار شد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد همواره جزو دانشگاه‌های پیشرو در فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی کشور بوده است  و این در حالی است که از نظر علمی نیز در این دانشگاه اساتید و دانشجویان برجسته‌ای در حال فعالیت هستند، بر این اساس همه باید بکوشیم در کنار تحصیل دانش در دانشگاه، به رشد فضائل اخلاقی، معنوی و تهذیب نفس دانشگاهیان نیز توجه ویژه شود.

شیراوژن حضور در شهر مقدس مشهد را در اولین سفر استانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، بسیار پر برکت و خوشایند دانست و یادآور شد: بسیار خوشحالم که اولین سفرم پس از انتصاب در مسؤولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به شهر مقدس مشهد است و در سالروز شهادت امام هشتم(ع) به پابوسی آقا امام رضا(ع) مشرف شده‌ام، من معتقدم که شاخص‌های منحصر به فرد شهر مشهد نظیر وجود بارگاه ملکوتی علی‌ابن موسی‌الرضا(ع)، وجود مراکز متعدد و مهم فرهنگی و همچنین فعالیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تأثیر به‌سزایی در نقش‌آفرینی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی این شهر در منطقه و کشورهای همسایه دارد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد جزو دانشگاه‌های پیش‌روی فرهنگی در سطح کشور است

معاون وزیر بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد را جزو دانشگاه‌های پیش‌روی فرهنگی در سطح کشور دانست و گفت: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اساتید و دانشجویان فرهیخته‌ای در حال فعالیت هستند به نحوی که در سال‌های گذشته شاهد حضور موفق و برجسته دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت بوده‌ایم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، تأکید ویژه‌ای بر نقش مجموعه‌های فرهنگی داشتند، خوشبختانه نگاه مثبت به حوزه فرهنگ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌خوبی دیده می‌شود و معتقدیم که تقویت فعالیت‌های خودجوش و مؤمنانه در راستای بالا نگاه‌ داشتن پرچم اخلاق و معنویت، از جمله اقدامات فرهنگی شاخص و قابل توجه صورت گرفته در این دانشگاه بوده است.

این مقام مسؤول در خصوص اهمیت پرداختن به فضای مجازی جهت اشاعه فرهنگ اسلامی، به حضور هوشمندانه و حداکثری در این فضا تأکید کرد و گفت: در فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی مختص دانشگاه، باید نگاه ویژه‌ای به فضای مجازی شود و حضور حوزه فرهنگی در این فضا را به جهت مدیریت و راهنمایی لازم و پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی فضای مجازی، پررنگ‌تر از قبل داشته باشیم.

پرسنل و دانشجویان علوم پزشکی کشور با عشق به مردم و میهن اسلامی در حال فعالیت هستند

او در ادامه به تعامل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با دانشجویان اشاره کرد و گفت: تعامل بسیارخوبی با دانشجویان داریم و در حوزه‌های مختلف از جمله "اسکان"، "اوقات فراغت"، "ورزش"، "مطالعه"، "دینی"، "فرهنگی" و "اخلاقی" برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم تا دانشجو ضمن مهارت‌آموزی در حوزه تخصصی، در زمینه‌های اخلاق فردی و حرفه‌ای نیز برخوردی کرامت‌گونه با بیمار و همراه او داشته باشد.

شیراوژن با تأکید بر اینکه سختی کار کادر بهداشت و درمان در ایام بحران کرونا به مراتب بیش از قبل از این ایام شده است، گفت: در ایام همه‌گیری ویروس کووید۱۹ در کشور فشار زیادی بر پرسنل و دانشجویان حوزه بهداشت و درمان کشور وارد شد اما این شرایط هیچ‌گاه به کاهش کیفیت ارائه خدمات و عدم رفتار شایسته در زمان ارائه خدمت به مردم منتج نشده است. این موضوع نشان می‌دهد که پرسنل و دانشجویان علوم پزشکی کشور با عشق به مردم و میهن اسلامی در حال فعالیت هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به وجود برخی از تبلیغات گمراه‌کننده برای ایجاد کاهش دلبستگی دانشجویان و اساتید علوم پزشکی به کشور، گفت: متأسفانه در مراکز آکادمیک و در فضای مجازی، تبلیغات مسموم و غیرواقعی زیادی برای جذب دانشجویان و اساتید خدوم در جریان است و در تلاش هستند تا این برداشت غلط را در ذهن عزیزان دانشگاهی ما ایجاد کنند که حضور در خارج از کشور به مراتب موقعیت بهتری را در اختیار نخبگان ما قرار خواهد داد.

شیراوژن متذکر شد: همه مسؤولان دانشگاهی و دانشجویان فعال فرهنگی باید مراقب باشند تا این باورهای غلط به دانشجویان و آینده‌سازان جامعه القاء نشود و با مهاجرت مغزها و نخبگان کشور، کشور عزیزمان از این ظرفیت‌های عظیم محروم نشود.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد.

در این بازدید مسؤول مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که روزانه حدود ۶۰۰ دُز واکسن کرونا در مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد تزریق می‌شود، ابراز داشت: در مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد واکسن‌های "اسپوتنیک" و "سینوفارم" به گروه‌های هدف تزریق می‌شود و این مرکز همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ پاسخگوی مراجعه‌کنندگان است.

مهدی کاظمی اظهار کرد: مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد از هفته آخر شهریور ماه در سالن ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد دایر شده است و در این مرکز روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دُز واکسن کرونا به متولدان سال ۱۳۸۲ به قبل (افراد ۱۲ سال به بالا) تزریق می‌شود.

او با بیان این‌که در این مرکز ۵ لاین فعال (۴ لاین ویژه بانوان و یک لاین ویژه آقایان) فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد دو نوع واکسن کرونا به افراد واجد شرایط تزریق می‌شود. در این مرکز مراجعات مستقیم پذیرفته می‌شود و با توجه  به افزایش واکسن‌های دریافتی در یک ماه اخیر، برنامه نوبت‌دهی پیامکی تعطیل شده و مراجعات به‌صورت حضوری است.

کاظمی بیان کرد: در مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد ۱۰ ثبات و ۵ واکسیناتور داریم و در کنار آنان یک پزشک هم مستقر بوده که پاسخگوی سوالات احتمالی مردم است، ضمن اینکه قبل از تزریق هم تریاژ و تب‌سنجی را داریم تا در صورت مشکوک بودن و علامت‌دار بودن واکسن تزریق نشود و این کار به پس از زمان بهبودی کامل موکول شود.
مسئول مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس مشهد ادامه داد: در مراجعات روزانه بیش از ۹۵ درصد مراجعه‌کنندگان واکسینه می‌شوند و کمتر از ۵ درصد هستند که به دلیل شرایط خاصی که دارند با تشخیص پزشک نوع واکسنشان تعیین می‌شود.

مسؤول مرکز تجمیعی واکسیناسیون پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم که بدون توجه به نوع خاصی از واکسن‌ها جهت دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و در دسترس‌ترین واکسن را بهترین واکسن بدانند.  گرچه در مرکز پردیس بهترین واکسن‌های موجود تزریق می‌شود، اما مردم بدانند که تمامی واکسن‌های مصرفی مورد تایید وزارت بهداشت، بوده است و جای هیچگونه نگرانی‌ در این خصوص نیست./انتهای پیام

گزارش تصویری شماره ۱ این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

گزارش تصویری شماره ۲  این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.