دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

انجمن های علمی باید روحیه تفکر سیستمی و کار تیمی را در خود افزایش دهند

نشست انجمن علمی

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای نظارت برفعالیت های انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: انجمن های علمی باید روحیه تفکر سیستمی و کار تیمی را در خود افزایش دهند.

به گزارش مفدا گیلان، جلسه شورای نظارت برفعالیت های انجمن های علمی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با حضور دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی و غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه و کارشناسان و دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد .

دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی در جلسه شورای نظارت بر انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: نقش انجمن‌های علمی دانشجویی در انجام مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین توسعه فعالیت‌های علمی در سطح دانشگاه‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست و خوشبختانه در چند سال اخیر انجمن‌های علمی دانشجویی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی به رشد و بالندگی رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انجمن علمی باید اشتیاق به آموزش و فعالیت‌های تیمی در سطوح مختلف را به جامعه دانشگاهی تزریق کنند، افزود: شما دانشجویان می‌بایست تسلط کافی بر چهار مهارت، دانش فنی و دانش ادراکی، دانش انسانی یعنی دانش کار کردن با انسان ها، دانش طراحی و حل مسایل به نفع سازمان داشته باشید و علاوه بر این امور برنامه محور و هدف مدار باشید و روحیه تفکر سیستمی و کار تیمی را در خود افزایش دهید. 

دکتر غلامرضا عبدالله زاده ضمن قدردانی از حضور فعال کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی در این نشست گفت:  اتاق هایی به همراه تجهیزات لازم برای تمامی تشکل های دانشجویی در معاونت فرهنگی در اختیار قرار داده ایم تا شاهد فعالیت های  هر چه بیشتر  دانشجویان باشیم.

وی با اشاره به رسالت مهم انجمن های علمی در سطح دانشگاه افزود:  انجمن های علمی از روزهای اولیه شیوع ویروس کووید  ۱۹با ارائه مطالب علمی و آموزشی سعی بر آن داشته اند تا حد امکان از شیوع بیشتر این ویرووس جلوگیری نمایند.

عبدالله زاده از دبیران انجمن های علمی خواست تا برنامه های خود را بر اساس  تقویم زمانی که ارائه کرده اند انجام داده و برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر این فعالیت ها از پایگاه اطلاع رسانی مفدا کمک بگیرند.

وی همچنین تاکید کرد براساس صحبت ها و تاکید های رئیس دانشگاه مقرر شده که در هر دانشکده ای فضایی مناسب  برای فعالیت های دانشجویی انجمن های علمی اختصاص یابد که ما به زودی ضمن بازدید از دانشکده ها این مطالبه به حق شما دانشجویان را پیگیری خواهیم نمود. 

در ادامه این نشست هریک از دبیران انجمن های علمی دانشجویی ضمن معرفی انجمن خود  به بیان برنامه های ۶ماهه دوم سال پرداختند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.