سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱

پیام رییس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت هفته سلامت روان

فهیمه سحری

رییس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هفته سلامت روان را تبریک گفت.

به گزارش مفدا گیلان،فهیمه سحری رییس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی به مناسبت هفته سلامت روان این روز را به همه سلامت اندیشان و همکاران پر تلاش خود تبریک گفت متن پیام به شرح زیر است :

بسمه تعالی

 هرساله ۱۸ الی ۲۴ مهرماه به نام هفته سلامت و روان نامگذاری شده است.این هفته در سال ۲۰۲۱ توسط سازمان جهانی بهداشت با عنوان (سلامت روان در جهان نا برابر )نامگذاری شده است .شعار سازمان جهانی بهداشت ،به موضوع شیوع کرونا در جهان اشاره دارد.

با توجه به شرایط کنونی کشور در خصوص حل مشکلات کرونا و مسائل اجتماعی و اقتصادی که در پی دارد ،پیگیری موضوع سلامت روان در افراد و جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .تداوم شیوع بیماری کرونا ،همه گیری آن نقش عوامل روانشناختی در مدیریت بیماری و نقشی که روانپزشکان، روانشناسان و مشاوران در ایام بحران کرونا در مدیریت عوارض روانی کرونا داشتند ،لزوم توجه به سلامت روان را بیش از بیش یاد آوری می کند .

مسئولیت افرادی که وظیفه سلامت روان جامعه را به عهده دارند بسیار پر رنگ تر است و تمامی این عزیزان که از شروع گسترش این بیماری در تلاش مضاعف جهت آرامش افراد جامعه داشتند، ادامه دار است عدم رسیدگی به سلامت روان در جامعه مشکلات و نابهنجاریهای اجتماعی زیادی را بدنبال خواهد داشت .

با توجه به اینکه بسیار ی از مردم ،خانواده و عزیزان خود را در فاصله این یکسال ونیم شیوع بیماری کرونا از دست داده اند ،وضعیت سلامت روان این افراد باید توسط روانپزشکان ،روانشناسان و مشاوران مورد بررسی قرار گیرد.

و افراد دیگری هم دچار مشکلات شدید کرونا شده اند ،دچار اختلال استرس شده اند. بخش مهم دیگر نیز کادر درمان زحمتکش کشور هستند که آنها نیز مصون از آسیب کرونا نبوده اند و مستقیم با بیماران و فوت شدگان و خانواده های آنان در ارتباط بوده اند.

با امید به اینکه روز بروز شاهد افزایش سلامت روان هر چه بیشتر در افراد جامعه باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.