چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بم؛

بروشور مهارت تاب آوری منتشر شد

بروشور مهارت تاب آوری

به مناسبت هفته سلامت روان، اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بم جهت فائق آمدن دانشجویان بر استرس و اضطراب، اقدام به تهیه و انتشار بروشور "مهارت‌های ارتباطی" کرد.

به گزارش مفدا بم، اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بم به مناسبت آغاز هفته سلامت روان و شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰، به منظور فائق آمدن  دانشجویان بر استرس و اضطراب در مواجهه با سختی‌ها و مشکلات، اقدام به تهیه و انتشار بروشور "مهارت تاب آوری" نمود.

تاب‌آوری یعنی اینکه فرد بتواند قوام و سلامت روانشناسی خود را در مواجهه با سختی‌ها حفظ کند. این ظرفیت انسان می‌تواند باعث شود تا او پیروزمندانه از رویدادهای ناگوار بگذرد و علی‌رغم قرار گرفتن در معرض تنش‌های شدید، شایستگی اجتماعی، تحصیلی و شغلی او ارتقا یابد.

ارتقاء تاب آوری منجر به رشد افراد در به دست آوردن تفکر و مهارت های خود مدیریتی بهتر و دانش بیشتر می‌شود.

همچنین تاب آوری با روابط حمایتی والدین، همسالان و دیگران و همچنین با باورهای فرهنگی و سنتی به افراد برای مقابله با ضربه های غیر قابل اجتناب زندگی کمک تاب آوری در انواع رفتار ها، افکار و اعمال می‌تواند آموخته شود.

در بروشور تاب آوری که به همت اداره مشاوره وسلامت روان دانشجویان تهیه شده است ، شما میتوانید ، با تاب آوری و عوامل موثری که در آن نقش دارند، آشنا شوید.

جهت دانلود فایل pdf  بروشور "مهارت‌های تاب آوری" کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.