جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷

حال و هوای برترین‌های کنکور در حرم مطهر رضوی

دانشجویان حاضر در گردهمایی آینده روشن

 دورهمی رتبه‌های برتر کنکور علوم تجربی با عنوان «آینده‌ روشن» به مدت سه روز در مشهد برگزار و امروز با برگزاری اختتامیه این رویداد دانشجویی به کار خود پایان داد. در این گردهمایی نخبگان دانشجو در خصوص مشکلاتشان با مسؤولان صحبت کردند و مهارت‌های ارتباطی و فعالیت‌های نوآورانه را تمرین کردند.

در حاشیه همایش مفدا به سراغ تعدادی از نخبگان دانشجویی رفت و از آنان در مورد حال و هوای خود از آمدن به حرم مطهر رضوی و شروع سال تحصیلی به گفت‌وگو نشست.

حضور در حرم مطهر رضوی یک اتفاق مبارکی بود

نیما گلستانی که رتبه یک کنکور ۱۴۰۰ در دانشگاه پزشکی تهران از شهر تبریز قبول شده است، اظهار می‌کند: دعوت ما به حرم مطهر رضوی یک اتفاق بسیار بزرگی بود که ممکن است نصیب هر فرد دانشجویی نشود اما خوشبختانه این اتفاق برای من یک پیام مهم به همراه داشت و بسیار مسرت‌بخش است.

وی تصریح می‌کند: خوشبختانه از سوی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه با من تماس گرفتند و متوجه شدم که باید به شهر مشهد سفر کنم و شروع تحصیل من با آمدن به حرم مطهر یک اتفاق مبارکی است. این مکان معنوی حس و حال بسیار خوبی دارد و این جمع دانشجویی و در کنار هم بودن بسیار لذت‌بخش است. اعتقاد دارم که باید در کنار درس و تحصیل به معنویات هم پرداخت تا به نوعی دلت در مواجهه با سختی‌ها و مشکلات قرص باشد.

حضور در حرم مطهر با شروع سال تحصیلی بسیار اتفاق خوبی بود

آوا فاضلی رتبه ۹ کنکور سال ۱۴۰۰ که پزشکی دانشگاه تهران را قبول شده است، می‌گوید: من از شهر اصفهان به حرم مطهر رضوی دعوت شدم که بسیار باور نکردنی بود. حدود دو هفته گذشته از سوی نهاد نمایندگی رهبری با من تماس گرفتند و گفتند چنین گردهمایی برای دانشجویان نخبه برگزار می‌شود که برای من جالب بود و این دعوت را پذیرفتم.

وی عنوان می‌کند: این دعوت همراه با حس خوب آغاز یک بازه زمانی از زندگی برای من است و این جمع رتبه برترهای نخبه بسیار تجربه خوبی است. من در طول سال میانگین روزانه حدود ۱۲ ساعت درس می‌خواندم و خانواده‌ام به لحاظ روحی بسیار زیاد کمک کردند و همراه من بودند.

عرفان ترکان رتبه ۳ کنکور ۱۴۰۰ از بندر ترکمن، خاطرنشان می‌کند: من در شهر گرگان تحصیل کردم و خوشبختانه پزشکی تهران را قبول شدم. قطعا لطف خدا را نمی‌توان در این موفقیت نادیده گرفت. برای موفقیت نیاز است که برنامه منظم و منسجمی داشته باشیم تا به هدف نهایی خود دست یابیم. من از ابتداء سال برنامه مشخصی داشتم و در راستای آن پیش رفتم. 

وی بیان می‌کند: من تفریحات را در کنار درس خواندن داشتم و این‌گونه نبود که وقتم را تنها به درس خواندن اختصاص دهم. اما چند ماه آخر شکل جدی گرفت و زمان تفریحات کمتر شد. شروع سال تحصیلی دانشگاه با این اتفاق مبارک همراه شد و دعوت من به حرم مطهر اتفاق مسرت‌بخشی است که به انسان انگیزه می‌دهد تا در مسیر راه با شوق و اشتیاق ادامه دهد.

ترکان بیان می‌کند: یکی از مهمترین عوامل داشتن چنین موفقیتی، داشتن پشتیبان از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر در شرایط سخت قرار بگیریم به ما انگیزه می‌دهد و در مسیر موفقیت کمک کننده است. من در ذهن پیش فرض‌هایی برای رتبه خود داشتم و هیچ موفقیتی دست نیافتنی نیست و می‌توان موفقیت‌هایی را کسب کرد.

مهمترین اتفاق برای شروع سال تحصیلی، حضور در حرم مطهر است

محمد حسن فلاحت رتبه ۸ کشوری کنکور تجربی از اهواز که پزشکی دانشگاه تهران قبول شده است، اظهار می‌کند: رمز موفقیت خود را تلاش مداوم و آگاهانه می‌دانم که به صورت دائم و آگاهانه برنامه‌ها را پیش بردم و مطمئن بودم که انتخاب درستی داشتم و برای رسیدن به هدف مورد نظر تلاش کردم. من تصور می‌کردم نفرات برتر افراد خاصی هستند اما وقتی که قبول شدم دیدم سخت و خارج از منطق نیست. 

فلاحت بیان می‌کند: من در طول سال بین ۹ تا ۱۱ ساعت روزانه درس می‌خواندم. بیشترین هزینه سه سال از عمرم بود و این هزینه گزاف، زمان بالایی بود که انجام دادم و سرمایه‌گذاری خوبی داشتم. من درگیر موسسات و کانون‌ها نمی‌شدم و بیشتر سعی می‌کردم پرسش و پاسخ با معلمان و اساتید باشد. حضور در حرم مطهر حس خوبی است و مهمترین اتفاق این است که در جوار امام رضا(ع) بودیم و در کنار این جمع نخبگان می‌توانیم ویژگی‌های شخصیتی را به کار گیریم و آن هم‌افزایی در میان یکدیگر به وجود می‌آید. با آرامش و اعتماد به نفس است که دانش‌آموزان می‌توانند راه خود را بشناسند و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.