چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳

مدیریت تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

دانشجویان هیچگاه ورزش را فراموش نکنید

گیلان

مدیر تربیت بدنی معاونت معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : دانشجویان عزیز هیچوقت ورزش را فراموش نکنید و حداقل در ساعت های کم تراکم با رعایت پروتکل بهداشتی به پیاده روی در پارک ها بپردازید.

 به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش خبرنگار مفدا گیلان  با رحیم عبدسنبلی مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  به گفت و گو پرداخت که با هم مهمترین بخش های این مصاحبه را میخوانیم .

برنامه‌های مطرح شده این روزهای مدیریت تربیت بدنی دانشگاه چیست؟

برگزاری مسابقه حضوری دارت برای کارکنان معاونت فرهنگی، دانشجویی و برگزاری مسابقات ورزشی مجازی به صورت جامع و خلاق در رشته های مختلف ورزشی برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه

در این روزها که حضور حداقلی دانشجویان را در دانشگاه شاهد هستیم آیا تصمیمی برای تغییر یا گسترش زیرساخت‌های تربیت بدنی دانشگاه اتخاذ شده است؟
بلی، به لحاظ زیرساخت، مثلثی را تشکیل دادیم که یک ضلع آن شامل انجمن های ورزشی و یک ضلع دیگر آن کارشناسان خبره و نمایندگان ورزشی دانشکده ها و ضلع آخر تشکل های دانشجویی شامل شورای صنفی، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی، جامعه اسلامی، کانون هاو... خواهد بود.
در ساختار جدید با تشکیل این سه ضلع به عنوان بازوان اجرایی، بیش از پیش به اهداف ورزشی دانشگاه به حول قوه الهی خواهیم رسید. ضمناً بخشی از اختیارات مدیریتی نیز به این عزیزان تفویض می نماییم. 

 توصیه شما به دانشجویان در این روزهایی که از میادین ورزشی دور هستند ، چیست؟

توصیه من به دانشجویان عزیزم این است که هیچوقت ورزش را فراموش نکنید و پیشنهاد می دهم در ساعت های کم تراکم با رعایت پروتکل بهداشتی به پیاده روی در پارک ها بپردازید.

برای دوران پساکرونا، اولین توصیه شما به دانشجویان چه خواهد بود؟

اولین توصیه من برای پساکرونا ریکاوری است یعنی بازگشت به حالت قبل از کرونا و ادامه فعالیت هایی که در گذشته در ورزش داشتید.


تاثیر کرونا در ورزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

همانگونه که کرونا به تمامی سلول ها و لایه های جامعه  آسیب رسانده است، به ورزشکاران نیز آسیب رسانده است و جامعه را دچار فقر حرکتی نموده است که لطمه جبران ناپذیری به جسم و روان انسانها می زند.

با توجه به اینکه شما همیشه سالن های ورزشی را پر از جمعیت مشاهده می کردید اکنون که با سالن های خالی ورزشی مواجه می شوید چه احساسی پیدا می کنید؟
اندوهگین می شوم و احساس ناخرسندی می کنم زیرا می دانم که ورزش چه اکسیر تن و روان سازی است.

از فعالیت های انجام شده  مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در سال جاری و برنامه های آتی بفرمایید. 

برای اولین بار در تابستان گذشته المپیاد ورزشی تابستانه مجازی برای دانشجویان و اعضای  هیئت علمی برگزار کردیم.
در آینده با تشکیل ساختار جدید و شبکه ای در حوزه ورزش، مسابقات درون دانشکده ای، بین دانشکده ای و درون خوابگاهی و در مجموع المپیادهای ورزشی با مکانیزم های جدیدتر که منجر به توسعه ورزش و سلامتی می گردد را انجام خواهیم داد. 

کلام آخر.....
ورزش سلامتی زندگی بهتر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.