سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳

کارگاه آموزشی "نقش ورزش در مدیریت استرس های شغلی" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

"نقش ورزش در مدیریت استرس های شغلی" در دانشگاه علوم پزشکی فسا

به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت روان و هفته تربیت بدنی، کارگاه آموزشی "نقش ورزش در مدیریت استرس های شغلی" در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  کارگاه آموزشی حضوری و آنلاین "نقش ورزش در مدیریت استرس های شغلی" ویژه اساتید و کارکنان به همت اداره مشاوره و سلامت روان و اداره تربیت بدنی در سالن حکمت دانشگاه علوم پزشکی فسا  برگزار گردید.

در این کارگاه خانم سیده مریم دهقانی کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان و مدرس کارگاه، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش همکاران و کارکنان حوزه علوم پزشکی دانشگاه، در خصوص چگونگی مدیریت استرس های شغلی با کمک گرفتن از فعالیت های بدنی و ورزشی ذکر کرد و گفت: سلامت روان به این معناست که که  شخص  ابعاد گوناگون زندگی خودش را می پذیرد،  ادراک درستی از واقعیت دارد و می تواند خود را به شیوه ای منطقی و موفقیت آمیز، با فشارها و ناکامی های زندگی سازگار کند.

وی سپس به اصل مقوله استرس اشاره کرد و ادامه داد: استرس حالتی هیجانی است که فشار روانی به ما وارد می کند و بر هم زننده تعادل ما در زندگی است، هم چنین استرس را می توان واکنش های روانی، جسمانی، هیجانی، و رفتاری انسان به هر تهدید یا فشار ادراک شده درونی یا محیطی دانست.

مدرس کارگاه در ادامه به تعریف علمی و مفهومی از انواع استرس ها پرداخت و تاکید کرد: عوامل به وجود آورنده استرس در محیط کار و راهکارهای مدیریت و کاهش آن بسیار حایز اهمیت است.

دهقانی ادامه داد: بهداشت روان در محل کار شامل بهینه سازی محیط کار (رنگ -نور -گل وگیاه)،  مدیریت زمان و اولویت بندی کارها، ایجاد تنوع غذایی، خواب مناسب و ورزش می شود که ورزش مواد شیمیایی قدرتمند موجود در مغز ما یعنی اندورفین ها (endorphins) را آزاد می کند که باعث تقویت روحیه ما می شود و در ما احساس خوبی به وجود می آورد.

در انتها، برنامه با آموزش چند نوع از حرکات ورزشی و کششی مناسب محیط کار به صورت عملی پایان پذیرفت.

به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی این کارگاه با رعایت فاصله فیزیکی و با تعداد محدود هم به صورت حضوری و هم در فضای ادوب کانکت اجرا گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.