پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۵

باحضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

دومین روز نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی» در خزرآباد ساری برگزار شد

دومین روز نشست شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی

دومین روز نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت، روز چهارشنبه ۲۸ مهر در سالن اجتماعات سردار شهید قاسم سلیمانی مجتمع صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه در خزرآباد ساری در حضور دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

 به گزارش مفدا،  دومین روز نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت، روز چهارشنبه ۲۸ مهر در سالن اجتماعات سردار شهید قاسم سلیمانی مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خزرآباد ساری با حضور دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مهندس رحمان خدابنده لومدیر کل دانشجویی ونیز مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و  همچنین دبیران شوراهای صنفی برگزار شد.

این نشست، دومین جلسه دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۱۴۰۰ است. نخستین نشست این مجمع در سال جاری به صورت مجازی و به منظور انتخاب اعضای شورای مرکزی شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی برگزار شده بود.

این نشست با هدف تبادل نظر و بارش افکار و همچنین رفع مشکلات، موانع و چالش‌های موجود بر سر راه فعالیت و خدمت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شده و تمامی دبیران شوراهای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این نشست حضور دارند و به بیان مشکلات و چالش‌ها و پیگیری مطالبات صنفی‏، رفاهی و آموزشی می‌پردازند.

بحث و تبادل نظر درخصوص تبدیل دوره دستیاری به شغل، اصلاح آیین‌نامه اسکان و خوابگاه دانشجویی، لزوم پرداخت کار دانشجویی به دبیران و اعضای شورای صنفی، اختصاص کارتابل به دبیران شوراهای صنفی، امکان استفاده از امکانات مجموعه خزرآباد برای تمامی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی به صورت مستمر، پرداخت وام در ابتدای سال تحصیلی و.. از جمله مواردمطرح شده در این نشست توسط دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی بود.

همچنین در این نشست درخصوص افزایش سنوات تحصیلی دانشجویان دکتری تخصصی از طریق کمک هزینه تحصیلی، لزوم پرداخت به موقع حق کارانه به رزیدنت‌ها در دوران شیوع کرونا، ایجاد فرصت جذب فارغ‌التحصیلان دکتری تخصصی و لزوم طراحی سامانه  ثبت نام  طرح تعهد هیات علمی، ضرورت تقویت امکانات سخت‌افزاری و کیفیت آموزش و بازنگری در شرح وظایف دستیاران و  نیز لزوم اصلاح کوریکولوم‌های آموزشی برای رزیدنت‌ها از جمله دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.