جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

حال دانشجویان مبتلا به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مساعد است/ کلیه اقدامات لازم برای حفظ سلامتی دانشجویان انجام می‌شود

0

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: وضعیت دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که به کرونا مبتلا شده اند، مساعد و بدون مشکل است و از روز شنبه تاکنون کلیه اقدامات مراقبتی برای حفظ سلامتی دانشجویان توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی با همکاری شورای صنفی و معاونت بهداشتی انجام شده است.

دکتر ناصر وطن خواه؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار مفدا ایرانشهر بیان کرد: امشب پنجشنبه بیست نهم مهرماه در بازدید از وضعیت دانشجویان دختر که به همراه مدیر دانشجویی و مسئول امور خوابگاه صورت گرفت ، در حال حاضر وضعیت آنها خوب و بدون مشکل هستند.

وی افزود: درحال حاضر هشت نفر دانشجوی مبتلا به کرونا در خوابگاه و در یک محیط اختصاصی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در قرنطینه بسر می برند و به طور مداوم رسیدگی های لازم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: پنج نفر از دانشجویان با رضایت خانواده ها از خوابگاه ترخیص شده و به خانه برگشته اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: از روز شنبه تاکنون کلیه اقدامات لازم اعم از حضور پزشک متخصص ، پزشک عمومی ، تیم های واکنش سریع معاونت بهداشتی جهت ویزیت در چندین نوبت در خوابگاه حضور یافته اند و دارو های لازم تهیه و به صورت رایگان با همکاری شورای صنفی در اختیار آنها قرار گرفته است و جهت اطمینان بیشتراز وضعیت جسمانی آنها از تعدادی از دانشجویان دیروز چهارشنبه سی تی اسکن انجام شده که مشکلی از این بابت نداشتند.

وی اظهار کرد: برای جلوگیری از همه گیری کرونا فعالیت های آموزشی آنها تا اطلاع ثانوی برای لغو به معاونت آموزشی پیشنهاد گردیده است.

دکتر وطن خواه اذعان کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی با همه توان در تلاش است تا شرایط لازم را برای حفظ سلامتی دانشجویان فراهم کند و بدون وقفه امکانات لازم درمانی و رفاهی را تهیه و در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

وی ادامه داد: به خانواده دانشجویان اطمنیان خاطر می دهیم که فرزندان شما همچون اعضای خانواده ما هستند و جای نگرانی نیست و حال عمومی آنها مساعد می باشد و پس از اتمام دوره قرنطینه به آموزش های خود باز میگردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سخنانی دیگر مبنی بر انتشار خبری در فضای مجازی تحت عنوان انتقال دانشجویان در مکانی نامعلوم، بدون حضور پزشک و تصاویر خوابگاهی که هیچ ارتباطی با خوابگاه علوم پزشکی نداشته است گفت این اخبار کاملا کذب و نشر اکاذیب هست که در اولین فرصت از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.