دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷

در مصاحبه با اولین دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی گراش ؛

در اولین دوره انجمن علمی علوم آزمایشگاهی دانشکده گراش ، چه گذشت ؟

گراش

دوره اول انجمن علمی علوم آزمایشگاهی در دانشکده گراش از اول دی ماه 1399 شروع به فعالیت کرد . در طی این مدت اعضای انجمن ، وبینار ، کارگاه ، مسابقات و برنامه های متنوعی را اجرا کردند که شرح این فعالیت ها را در گفتگو با اولین دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی گراش بخوانید.

دوره اول انجمن علمی علوم آزمایشگاهی در دانشکده گراش از اول دی ماه 1399 شروع به فعالیت کرد . در طی این مدت اعضای انجمن ،  وبینار ، کارگاه ، مسابقات و برنامه های متنوعی را با هدف معرفی این رشته اجرا کردند که شرح این فعالیت ها را در گفتگو با زهره محمدی ،  اولین دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی گراش بخوانید .

خودتان را معرفی کنید.

 زهره محمدی دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی ورودی سال ۱۳۹۸ دانشکده علوم پزشکی گراش هستم. سال 1399 به عنوان دبیر دوره ی اول انجمن علمی علوم آزمایشگاهی انتخاب شدم.

انجمن خود را معرفی کنید.

انجمن علمی علوم آزمایشگاهی متشکل از ۵ نفر از دانشجویان همین رشته است که بستری را برای ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشجویان آماده می‌سازد.

اهداف کلی انجمن را بیان کنید.

از مهم ترین اهداف انجمن علمی این رشته ، شناسایی اهمیت و جایگاه رشته علوم آزمایشگاهی در دانشکده علوم پزشکی گراش و جامعه علوم پزشکی ، ارتقای سطح علمی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان و دانش آموختگان رشته علوم آزمایشگاهی ، تعامل هرچه بیش تر بین دانشجویان و اساتید و سیستم آموزشی دانشکده علوم پزشکی و ساماندهی فعالیت های دانشجویی است.

برای تحقق اهداف انجمن خود، در سال تحصیلی گذشته، چه فعالیت هایی داشته‌اید؟

دوره اول انجمن علمی علوم آزمایشگاهی در دانشکده گراش از اول دی ماه 1399 شروع به فعالیت کرد . در این مدت وبینارهای مختلف ( از جمله : آشنایی با مقطع کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی ، آشنایی با رشته علوم آزمایشگاهی ویژه دانشجویان جدیدالورود ) و مسابقات گوناگون ( از جمله :  مسابقه آزمون علمی مختص رشته علوم آزمایشگاهی ، مسابقه تهیه کلیپ با موضوع علوم آزمایشگاهی ، مسابقه عکس و خاطره علوم آزمایشگاهی و مسابقه علمی در چهار مرحله به صورت سوالات روزانه به مدت یک ماه (با عنوان آی کیو آز) و  ...) توسط انجمن برگزار کردیم . در برگزاری همایش " فصل نو ، فصل نشاط علمی " با تهیه کلیپ و دعوت از دانشجویان جهت شرکت در همایش ، مشارکت داشتیم. 

همچنین به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی با همکاری اساتید ، کلیپ هایی تهیه و منتشر کردیم. کارگاه های متعدد از جمله کارگاه معرفی و بازدید علمی از کلینیک فوق تخصصی درمان نازایی الزهراگراش از دیگر برنامه های اجرا شده توسط این انجمن بود.

به نظر خودتان، کدامیک از فعالیت ها، بازخورد بهتری در راستای تحقق اهداف داشته است و چرا؟

انجمن برای اهداف یکساله قصد برگزاری برنامه و کارگاه های حضوری بیشتری داشت اما به علت مجازی شدن دانشگاه‌ها ها این امکان از ما سلب شد ؛ ولی برگزاری مسابقه آی کیو آز با استقبال کثیری از دانشجویان مواجه شد.

آیا از میزان همکاری مسئولین دانشکده با انجمن شما رضایت دارید؟

بله، رضایت کامل را داریم و از مسئولین دانشکده و اساتیدی که در طی برگزاری برنامه ها با ما همکاری داشتند قدردانی و تشکر می کنیم . لازم میدانم در اینجا از مدیرفرهنگی و کارشناس انجمن های علمی دانشکده تشکر ویژه ای داشته باشم که از تمامی برنامه‌های اجرا شده استقبال کرده و با ما همکاری داشتند.

چه پیشنهاداتی برای ترغیب دانشجویان به فعالیت‌های  دانشجویی و فرهنگی دارید؟

از تمامی دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی درخواست دارم که در فعالیت ها و برنامه های انجمن مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند و از این طریق هم سطح علمی و آموزشی خود را ارتقاء داده و هم باعث پیشرفت رشته خود در دانشکده گراش شوند.

کلام آخر

ضمن خسته نباشید و قدردانی از شورای مرکزی که برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌ها تلاش می کنند ، در برگزاری فعالیت ها اگر دانشجویان پیشنهادی دارند می توانند از طریق ارتباط با اعضای انجمن آن را عنوان کنند و حتما از آن‌ها استقبال و قدردانی می شود.

گزارشگر : نیلوفر صفا ، خبرنگار مفداگراش

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.