دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

کارگاه آموزشی "نقش عزت نفس در بایدها و نبایدهای دانشجویی" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه آموزشی "نقش عزت نفس در بایدها و نبایدهای دانشجویی" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه آموزشی حضوری و آنلاین "نقش عزت نفس در بایدها و نبایدهای دانشجویی " ویژه دانشجویان به همت اداره مشاوره و سلامت روان و دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر در سالن حکمت دانشگاه علوم پزشکی فسا  برگزار گردید.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه آموزشی حضوری و آنلاین "نقش عزت نفس در بایدها و نبایدهای دانشجویی " ویژه دانشجویان به همت اداره مشاوره و سلامت روان و دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر در سالن حکمت دانشگاه علوم پزشکی فسا  برگزار گردید.

در این کارگاه سیده مریم دهقانی کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان و مدرس کارگاه، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش دانشجویان رشته های مختلف در حوزه علوم پزشکی دانشگاه، در خصوص ارزشمندی شخصیت انسانی و نقش آن در مدیریت رفتار ذکر کرد و گفت: عزت نفس، یکی از عوامل تعیین‌کننده رفتار در انسان به‌شمار می‌رود و در حقیقت برداشت و قضاوتی که افراد از خود دارند، تعیین‌کننده چگونگی برخورد آدم‌ها با مسائل مختلف است.

وی سپس به اصل مقوله عزت نفس اشاره کرد و ادامه داد: احساس ارزشمندی و اهمیتی که فرد برای خود قائل است را عزت نفس می گویند و این احساس تحت تاثیر عواملی مثل عملکرد ، موفقیت ها ، توانایی ها ، ظاهر شخصی و قضاوت های افراد مهم است.

مدرس کارگاه در ادامه شاخصه های افراد با حرمت نفس بالا را توضیح و روشهایی جهت ارتقاء این احساس آموزش داد و افزود: دانشجویان به واسطه تجربه جدیدی از زندگی اجتماعی باید جهت حفظ و ارتقا حرمت نفس خود ، در موقعیت های مختلف بایدها و نبایدهایی برای خود تبیین کنند که مانع آسیب به خود و دیگران شوند، که آشنایی با قوانین دانشگاه در این مسیر به ایشان کمک می کند.

در انتها، برنامه با پرسش و پاسخ دانشجویی پایان پذیرفت.

به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی این کارگاه با رعایت فاصله فیزیکی و با تعداد محدود هم به صورت حضوری و هم در فضای ادوب کانکت اجرا گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.