یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه تشریح کرد؛

برگزاری برنامه‌های مختلف قرآنی از ابتدای سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی همدان

صیدمحمدی

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگویی با مفدا به تشریح برنامه های قرآنی اجرا شده در این دانشگاه طی سال جاری پرداخت.

دکتر عبدالمطلب صیدمحمدی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار مفدا ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته قرآن و عترت دانشگاه ها به ارائه گزارشی از برنامه های انجام شده در حوزه قرآن و عترت توسط این مدیریت پرداخت.

وی در تشریح برنامه های اچرا شده قرآنی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون  ۲۵ جلسه دوره آموزش مجازی تفسیر قرآن کریم و نیز ۲۵ جلسه دوره آموزش مجازی تجوید قرآن کریم توسط مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه برگزار شده است.

دکتر صیدمحمدی همچنین با اشاره به تشکیل دوره آموزش مجازی صوت و لحن کلام الله مجید در ۲۵ جلسه یادآور شد: اولین دوره مسابقه حفظ خانوادگی قرآن کریم در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد که در جریان آن بیش از ۱۵۰ نفر شرکت داشتند.

وی در ادامه با قدردانی از حسین فرخی کارشناس قرآنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه که همواره نقش به سزایی در برنامه ریزی و اجرای برنامه های حوزه قرآن و عترت را عهده دار هستند تصریح کرد: از دیگر برنامه های اجرا شده در این مجموعه در حوزه قرآن و عترت می توان به برگزاری دوره های ضمن خدمت تفسیر قرآن کریم ویژه کارکنان دانشگاه اشاره کرد.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تبلیغات و فضاسازی ویژه جشنواره قرآنی هدهد در مراکز تابعه دانشگاه و ثبت نام از علاقمندان به شرکت و حضور در این رویداد بزرگ قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت حضوری و مجازی هم از دیگر برنامه های اجرا شده در این معاونت به شمار می رود.

وی به برگزاری کارگاه مهارت های زندگی با دعوت از اساتید مجرب نیز اشاره داشت و اضافه کرد: در سال جاری با اجرای طرح تدبر در قرآن کریم به صورت مجازی توانستیم محفلی معنوی را برای علاقمندان ابجاد کنیم؛ همچنین دریافت مجوز امتیاز فرهنگی ویژه شرکت کنندگان در جشنواره قرآنی هدهد از اقدامات صورت گرفته در این حوزه طی سال ۱۴۰۰ بوده است.

این استاد دانشگاه گفت: پخش صوت یک صفحه از کلام الهی در فضای دانشگاه به صورت روزانه و تلاوت یک صفحه از قرآن کریم هر روز بعد از نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه دانشگاه در شرایط وضعیت زرد و آبی کرونایی نیز همواره مورد توجه بوده و اجرا شده است.

وی همچنین به انجام تعمیرات و تجهیز کانون قرآن دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد برپایی مسابقات تفسیر سوره های منتخب قرآن کریم در طول ایام مختلف به صورت مجازی و پیامکی در کنار برگزاری طرح ختم جمعی قرآن کریم بوده ایم.

دکتر صیدمحمدی اذعان داشت: ایجاد کانالی در فضای مجازی با عنوان فعالان قرآنی دانشگاه جهت تبادل اخبار و مطالب و مسابقات قرآنی و ارتباط با علاقمندان و شرکت کنندگان در برنامه های قرآنی به خصوص جشنواره بزرگ قرآنی هدهد صورت گرفته است.

وی به اهم برنامه های واحد قرآنی معاونت فرهنگی و دانشجویی در هفته قرآن و عترت نیز اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری کلاس تفسیر و تدبر در قرآن کریم از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه همزمان با هفته قرآن و عترت هر روز بعد از نماز جماعت ظهر و عصر، برگزاری نمایشگاه آیات قرآن کریم در راهروهای اصلی دانشگاه از جمله برنامه های این هفته به شمار می رود.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در پایان به پذیرایی از نمازگزاران به مناسبت هفته قرآن و عترت در نمازخانه پردیس دانشگاه و تلاوت یک صفحه از قرآن کریم در فضای مجازی در این ایام اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء در روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه شاهد برگزاری محفل انس با قرآن کریم در خوابگاه پسرانه شهید مدنی خواهیم بود که از طریق لایو اینستاگرامی مفدا همدان هم قابل مشاهده خواهد بود، در کنار آن مراسم اجتماع قرآنیان دانشگاه نیز از ساعت ۱۲:۳۰ روز چهارشنبه ۲۶ آبان در مجل سالن امتحانات پزشکی دانشگاه برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.