یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸

بهترین ورزش برای افراد مبتلا به دیابت، ورزش های هوازی است

ورزش و دیابت

ورزش یکی از راه های مهم پیشگیری از ابتلا و کنترل بیماری دیابت می باشد. به طوری که افراد در معرض خطر دیابت می توانند با انجام تمرینات منظم ورزشی تا حد زیادی از بروز دیابت جلوگیری کنند.

به گزارش مفدا فسا، ورزش یکی از راه های مهم پیشگیری از ابتلا و کنترل بیماری دیابت می باشد. به طوری که افراد در معرض خطر دیابت می توانند با انجام تمرینات منظم ورزشی تا حد زیادی از بروز دیابت جلوگیری کنند.  
دیابت یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که آمار آن در دنیا رو به افزایش می باشد و طی سال های اخیر افزایش شیوع دیابت در جهان، این بیماری را به بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است. چهاردهم نوامبر(۲۳ آبان) روز جهانی دیابت نامگذاری شده است و هدف از نامگذاری آن افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این بیماری روز افزون است. با تغییر سبک زندگی، شمار مبتلایان به بیماری دیابت روز به روز در حال افزایش است  و شناخت و اطلاع رسانی درباره این بیماری مزمن اهمیت زیادی پیدا می کند.  ورزش یکی از راه های مهم پیشگیری از ابتلا و کنترل بیماری دیابت می باشد. به طوری که افراد در معرض خطر دیابت می توانند با انجام تمرینات منظم ورزشی تا حد زیادی از بروز دیابت جلوگیری کنند
 اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی فسا به  مناسبت گرامیداشت روز جهانی دیابت و اطلاع رسانی درباره تاثیر ورزش بر دیابت،  بروشور آموزشی «ورزش و دیابت» را منتشر نمود.

بروشور آموزشی ورزش و دیابت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.