سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶

وبینار آموزشی"روش تحقیق پژوهش های میان رشته ای قرآن و سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

وبينار آموزشی"روش تحقيق پژوهش های ميان رشته ای قرآن و سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

این وبینار با محورهای نقش قرآن در حل مسائل روز، نقش قرآن در دست­یابی به سبک زندگی موفق، ابزارهای دانش و گسترش مطالعات قرآنی به صورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، سرپرست اداره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اعلام این خبر گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته قرآن و عترت، وبینار آموزشی"روش تحقیق پژوهش های میان رشته ای قرآن و سلامت" در هفته قرآن و عترت دانشگاه ها به همت اداره قرآن و عترت، معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت تحقیقات و فناوری ویژه دانشگاهیان سطح شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این وبینار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن خوش آمد به دانشگاهیان سطح شهرستان جهت حضور در این وبینار، مطالعات بین رشته ای دین و سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی را پر اهمیت توصیف نمود و ابراز امیدواری کرد اینگونه کارگاه های آموزشی جرقه ای جهت انجام پژوهش های با ارزش می باشد.

دکتر مجید نقدی در ادامه از برگزاری وبینارهای میان رشته ای، ابراز امیدواری کرد و افزود: در صورت امکان می توان شرایطی مهیا کرد تا از تجربیات و راهنمایی های مدرسین و پیشروان این علم جهت انجام پژوهش های میان رشته ای در آینده استفاده نمود.

در این وبینار دکتر قاسم درزی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگر مطالعات میان رشته ای، در خصوص مقدمات و مفاهیم میان رشته ای، تبیین اقسام ارتباط قرآن و سلامت، رابطه یک سویه و دو سویه از قرآن به سلامت و از سلامت به قرآن سخن گفت.

وی در ادامه میان رشتگی را حل مسئله از طریق ادراک جامع برشمرد و بیان داشت: میان رشتگی یک فرآیند است که در آن به یک سوال پاسخ داده می شود و یا با یک موضوع مواجه می شویم.

مدرس کارگاه با اشاره به اینکه باید ببینیم در مطالعات میان رشته ای قرآن و سلامت دنبال چه چیزی هستیم، گونه های روی آورد به مسائل قرآن و سلامت را مسئله میان رشتگی با محوریت یکی از طرفین قرآن یا سلامت برشمرد.

دکتر درزی خاطر نشان کرد: زمانی باید پژوهش در حوزه سلامت  متمرکز بر قرآن باشد که می خواهیم نگاه متفاوت و جدیدی را به مفاهیم به نمایش بگذاریم.

در پایان کارگاه، شرکت کنندگان نقطه نظرات و سوالات خود را مطرح نمودند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.