شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲

مراسم تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان

در مراسمی با حضور سرپرست دانشگاه، ضمن قدردانی از دکتر سیده زهرا اصغری معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی، دکتر علیرضا فضائلی به عنوان سرپرست جدید این معاونت معرفی شد.

به گزارش مفدا همدان و به نقل از وب دا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان در این آیین با تشکر زحمات دکتر سیده زهرا اصغری و یکایک کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی اظهار کرد: حوزه فرهنگی و دانشجویی به ویژه  در حوزه خوابگاهها و پاویون‌ها نیازمند توجه ویژه است زیرا با توجه به  افزایش تعداد کارورزان در یکی دو سال اخیر برنامه‌ریزی در این زمینه ضرورت دارد.

دکتر محمدمهدی مجذوبی با اشاره به خاطراتی از دوران دانشجویی خود، گفت: توجه به مسائل رفاهی و تغذیه دانشجویان اولویت دارد و باید به انتظارات دانشجویان پاسخ داده شود.

وی توجه هر چه بیشتر به دو موضوع فرهنگ و آموزش را خواستار شد و افزود: زیر ساخت‌های آموزشی مناسبی وجود دارد اما فرآیندها باید بهبود یابد.

سرپرست دانشگاه، خروجی فرهنگی دانشگاه و تربیت افرادی متعهد را بااهمیت دانست و تاکید کرد ‌که اساتید و بزرگترهای دانشگاه باید الگوی خوبی برای دانشجویان باشند.

دکتر مجذوبی با بیان اینکه سرکشی، مشورت‌گیری و نزدیک شدن به دانشجویان به درک متقابل دانشجویان منجر می‌شود، گفت: این اقدامات به خودی خود مانع از بروز بسیاری از مشکلات می‌شود.

وی تلاش در سه حوزه اخلاق حرفه‌ای، بهبود پوشش داخل بیمارستان‌ها و افزایش اعتماد به نفس دانشجویان را خواستار شد و بهره‌گیری از تجارب اساتید و دانشجویان صاحب نظر را با ایجاد اتاق فکر در شناسایی و رفع مشکلات بااهمیت عنوان کرد.

دکتر مجذوبی خاطرنشان کرد که برنامه‌ریزی در حوزه دانشجویان بین الملل از دیگر موارد مورد تاکید است زیرا علاوه بر موضوعات آموزشی دیگر ابعاد مربوط به این دانشجویان نیز باید مورد توجه باشد.

حوزه دانشجویی و فرهنگی همواره با نشاط ترین بخش دانشگاه است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک انتصاب دکتر فضائلی از زحمات دکتر اصغری تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه زیر سایه حضرت علی(ع) خدمت‌رسانی کند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی با بیان اینکه حوزه دانشجویی و فرهنگی همواره با نشاط ترین بخش دانشگاه است، خاطرنشان کرد که با وجود رخوت ناشی از بروز کرونا و نبود دانشجویان در دانشگاه کسالت در فضای فرهنگی ایجاد شد و امید است با نگاه فرهنگی رییس دانشگاه و کاهش امار شیوع کرونا فضای نشاط به دانشگاه برگردد.

وی با بیان اینکه تکلیف سازمانی و تشخیص مسئولان افراد را به حوزه پذیرش مسئولیت می‌کشاند، با آرزوی عاقبت بخیری برای خانم دکتراصغری در عرصه‌های پیش رو ابراز امیدواری کرد که دکتر فضایلی در مسئولیت جدید به گونه‌ای عمل کند که با پایان مسئولیت از تحولات اتفاق افتاده به نیکی یاد شود.

پیگیری قدرتمند گامهای بلند معاونت فرهنگی و دانشجویی در مدیریت جدید

معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با آرزوی موفقیت برای دکتر فضائلی در مسئولیت معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشگاه به پذیرش مسئولیت خود از ابتدای تیرماه ۹۸ اشاره کرد و گفت: در دو و نیم سال گذشته با توسل به درگاه الهی در کنار گروه منسجم و قوی معاونت فرهنگی و دانشجویی و با حمایت و پشتیبانی ریاست دانشگاه و دکتر لاری به‌ عنوان معاون وقت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جدا از وظایف روزمره اقدامات قابل توجهی در این حوزه انجام شد.

دکتر سیده زهرا اصغری به اقداماتی همچون بهسازی نمازخانه، توجه به سلامت دانشجویان در ایام بروز کرونا و فراهم کردن تجهیزات حفاظت فردی، توجه به ساختار خوابگاهها و اسکان دانشجویان و کسب رتبه‌های مختلف دانشجویان در جشنواره‌های مختلف به ویژه جشنواره سیمرغ در حوزه تجهیزات و خدمات رفاهی خوابگاهها، تعمیرات اساسی و بهبود وضعیت همه خوابگاهها، زمین‌های ورزشی، خریداری تجهیزات دانشجویی و بررسی تجهیرات پنج بیمارستان آموزشی برای دانشجویان اشاره کرد.

وی از در نظر گرفتن ساختمان پیشین معاونت درمان به عنوان خوابگاه دانشجویی شهید همدانی خبر داد و گفت: تا یک ماه آینده خوابگاهی مجهز و تمام عیار در این مکان ایجاد خواهد بود و امید می‌رود در بهمن‌ماه که به نظر می‌رسد شرایط حضور دانشجویان ‌فراهم باشد انتقال دانشجویان ‌انجام شود.

معاون پیشین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یادآور شد که از یک سال گذشته تسهیلاتی برای خوابگاه ریحانه دو در نظر گرفته شده و طبق پیش بینی‌ها مهرماه ۱۴۰۱ برای ۵۰۰ دانشجوی دختر به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر اصغری از بهسازی صد در صد فضاهای تربیت‌بدنی دانشگاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که مسیر پیش رو با قوت بیشتری پیگیری شود.

وی با تشکر از اساتید شورای فرهنگی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و همراهی همه کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی ابراز امیدواری کرد که گام‌های بلندتری برداشته شود.

حضور در معاونت فرهنگی و دانشجویی تداعی کننده دوران پرشور دانشجویی است

دکتر فضائلی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با قدردانی از اعتماد دکتر مجذوبی به وی، روسفیدی در برابر باری تعالی را از درگاه الهی مسئلت کرد.

دکتر فضائلی با بیان اینکه دوران دانشجویی دورانی پرشور و نشاط و خاطره انگیز است، ابراز امیدواری کرد که در محضر اساتید حوزه فرهنگی و دانشجویی تجربه کسب کند.

وی هر لحظه حضور خود در معاونت فرهنگی و دانشجویی را تداعی کننده دوران دانشجویی خواند و ابراز امیدواری کرد که با همکاری کارکنان این حوزه در انجام امور همواره رضایت خداوند، مسئولان و دانشجویان فراهم شود و بسترهای خوبی برای مشارکت حداکثری دانشجویان فراهم شود تا این حوزه در جهت اهداف تعیین شده مسیر را ادامه دهد.

برای مشاهده ادامه تصاویر این مراسم اینجـــــــــــــــا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.