دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۷

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

مفدا باید صدای دانشجو باشد/"مفداپلاس" ایجاد خواهد شد

نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی (روز دوم)

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: مفدا تا کنون بیشتر در حوزه خبر و اطلاع رسانی در حال فعالیت بوده است که ما تلاش داریم علاوه بر تقویت این جایگاه، به دغدغه‌ها و نیازهای قشر دانشجویی و دانشگاهی خود بپردازیم به دیگر معنا مفدا باید صدای دانشجویان خود باشد.

به گزارش مفدا، اسماعیل عجم مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در روز دوم نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که یک‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه در سالن اجتماعات کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: ما در دورانی قرار داریم که مفاهیم با سرعت بسیار زیاد در حال تغییر هستند، به عنوان مثال مفهوم مرگ در ذهن مخاطبان ما بعد از شیوع کرونا تغییر کرده است و انسان‌ها تبدیل به عدد شده‌اند که روزانه به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند، بخش زیادی از این تغییر مفهومی، کار رسانه است.

وی به اهمیت کار رسانه اشاره کرد و ابراز داشت: موضوع کار رسانه و روابط عمومی بسیار قابل توجه است، پایگاه اطلاع رسانی مفدا در ادامه مسیر خود آن چیزی را که با تلاش و زحمات دیگر  عزیزان به دست آمده است با قوت و شدت به پیش خواهد برد، اما مفدا تا کنون بیشتر در حوزه خبر و اطلاع رسانی در حال فعالیت بوده است که ما تلاش داریم علاوه بر تقویت این جایگاه، به دغدغه‌ها و نیازهای قشر دانشجویی و دانشگاهی خود بپردازیم به دیگر معنا مفدا باید صدای دانشجویان خود باشد.

عجم در ادامه بر ایجاد پیوست رسانه‌ای در مسیر انعکاس دغدغه‌های دانشجویان در پایگاه خبری مفدا تاکید کرد.

این مقام مسؤول تولید محتوای رسانه‌ای مورد نیاز  دانشجو را دارای اهمیت دانست و گفت: اگر ما در حوزه‌های مختلف و مورد نیاز دانشجو در عرصه رسانه قوی عمل نکنیم و تولید محتوا آن‌گونه که باید صورت نگیرد، مخاطب جوان و دانشجوی ما از منابع دیگری نیازهای خود در چنین حوزه‌هایی را تامین خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه از ایجاد بخش جدید تحت عنوان «مفداپلاس» در حوزه روابط عمومی این معاونت خبر داد و افزود: بخش جدیدی در مفدا تحت عنوان «مفداپلاس» ایجاد خوهد شد که محصولات خوبی را با کمک شما و شعب دانشگاهی مفدا در این بخش تولید خواهیم کرد. مفداپلاس بخش زیادی از تولیدات خود را به تولیدات چندرسانه‌ای اختصاص خواهد داد که قابلیت پخش در شبکه‌های مجازی و اطلاع رسانی با عقبه فکری و محتوایی بسیار قوی را دارد.

عجم بر ایجاد حلقه مشورتی برای انعکاس فعالیت‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و افزود: ایجاد این حلقه مشورتی به شما در ایده‌یابی و سوژه‌یابی کمک خواهد کرد در این مسیر از دانشجویان خوش فکر و دارای فهم رسانه‌ای در دانشگاه‌های خود کمک بگیرید تا ورودهای به هنگامی را در عرصه‌های مختلف دانشگاهی داشته باشیم.

این مقام مسؤول، معاونان فرهنگی و دانشجویی را مخاطب قرار داد و تاکید کرد: برای واحدهای مختلف که در حیطه کار ما قرار دارند از جمله کمیسیون‌ها و شوراهای مختلف مانند ستاد اقامه نماز، انطباق، امربه معروف و نهی از منکر و...پیوست رسانه‌ای تهیه کنید تا مفدا به عنوان رسانه شما با قالب‌های خوب رسانه‌ای در کنار شما بتواند نقش مسؤولیتی خود را به بهترین نحو ارایه دهد.

وی از کلیه علاقمندان به "اکران دانشگاهی" فیلم سینمایی "منصور" خواست تا جهت اکران این فیلم سینمایی، با روابط عمومی مفدا مرکزی تماس بگیرند.

گفتنی است «اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۹ و ۳۰ آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

برای مشاهده گزارش تصویری نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور روی متن کلیک کنید./انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.