دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

دبیر کانون خیریه باران:

۳۰دانش‌آموز فارغ والتحصیل کم بضاعت تحت پوشش کمک‌های خیرخواهانه کانون دانشجویی باران قرار دارد

باران

کانون خیریه باران دانشگاه علوم پزشکی جهرم یکی از کانون‌های فعال دانشجویی در جهرم است و بیشترین کمک در این کانون توسط دانشجویان و با مبالغ کوچک جمع آوری می‌شود تا اتفاقات بزرگ رقم بخورد.

به گزارش مفدا-جهرم، به نقل از دبیر کانون خیریه باران دانشگاه علوم پزشکی جهرم، برنامه ریزی و مشاوره‌ی تحصیلی دانش‌آموز فارغ التحصیل بی‌بضاعت و کم بضاعت توسط دانشجویان توانمند دانشگاه علوم پزشکی جهرم و دیگر دانشگاها، همچنین برگزاری آزمون‌های آنلاین هر دو هفته یکبار برای این دانش آموزان از فعالیت‌های اخیر این کانون خیریه دانشجویی بوده است.

مهسا کشاورز با اعلام این مهم گزارشی از فعالیت این کانون را در اختیار مفدا قرار داده است.

به گفته وی، کانون خیریه باران دانشگاه علوم پزشکی جهرم از سال۹۴ در دانشگاه شروع به فعالیت نموده است و تا کنون اقدامات خیرخوانه بیشماری را با همراهی و همدلی دانشجویان و خیرین، به افراد کم برخوردار ارائه نموده است.

 از زمان آغاز دبیری مهسا کشاورز نیز خدمات زیادی انجام شده است که در ذیل به برخی از این خدمات اشاره می‌شود.

برنامه ریزی و مشاوره‌ی تحصیلی برای ۴ دانش آموز پایه دهم، ۸ دانش آموز پایه یازدهم، ۱۴دانش آموز پایه دوازدهم و۴ دانش آموز فارغ التحصیل بی بضاعت و کم بضاعت انجام شده و مشاوره برای هر یک از این دانش‌آموزان به صورت فردی و توسط دانشجویان توانمند دانشگاه علوم پزشکی جهرم و دیگر دانشگاها انجام می‌گیرد، هر مشاور موظف است به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار برای دانش‌آموز مذکور، خود برنامه‌ریزی درسی داشته باشد و به طور مداوم پیگیر وضعیت تحصیلی دانش آموز خود باشد.

 آزمون‌های آنلاین، هر دو هفته یکبار برای دانش آموزان بی بضاعت انجام می‌شود و هر مشاور موظف است کارنامه‌ی آزمون دانش‌آموز خود را تحلیل کرده و برای بهبود وضعیت درسی وی کمک‌های لازم را انجام دهد.

کمک به ۶ بیمار نیازمند جهت هزینه‌های درمانی، خرید ۳۰عدد هودی(لباس گرم) برای کودکان نیازمند، خرید۶۹۴ عدد باتری سمعک برای کودکان کم شنوا، تهیه کیف و نوشت افزار برای ۱۲ دانش‌اموز بی بضاعت، کمک به یکی از دانش‌آموزان تحت حمایت کانون برای خرید لباس و وسایل مدرسه و خرید و جمع‌آوری یکصدو پنجاه و سه کتاب کمک‌درسی برای دانش‌آموزان دوره‌ی متوسطه و راه اندازی کتابخانه برای به امانت گرفتن کتاب‌ها توسط دانش اموزان از دیگر اقدامات حمایتی این کانون خیریه دانشجویی در سال ۱۴۰۰ بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.