سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲

کارگاه "کمک های اولیه در آسیب های ورزشی" توسط انجمن علمی فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

انجمن علمی

به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و با همکاری سازمان مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و هیئت پزشکی ورزشی استان کارگاه کمک های اولیه در آسیب های ورزشی، برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، با هدف ارتقاء دانش و سطح معلومات امدادگران ورزشی و به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و همکاری سازمان مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و هیئت پزشکی ورزشی، کارگاه کمک های اولیه در آسیب های ورزشی، با حضور ۲۰ نفر، چهارشنبه ۲۶ آبان در مرکز هیئت پزشکی ورزشی استان برگزار گردید.

احیای قلبی و ریوی، تروما ها، اورژانس های گرمایی، اصول کلی ارزیابی مصدومان ترومایی، انواع خونریزی و کنترل خونریزی، آسیب های عضلانی اسکلتی ، انواع بانداژ و اصول بانداژ، انواع آتل ها و اصول آتل بندی، آسیب های ستون فقرات و نحوه ی برخورد با آن ها و نحوه ی بستن کلار گردنی، مباحث گرما زدگی و سرمازدگی از جمله مباحث تدریس شده در این کارگاه بود.

گفتنی است؛ سالانه تعداد افراد بسیاری دچار صدمات ورزشی می­شوند که نیمی از آنها با انجام معالجات خانگی و یا بدون رسیدگی خاص بهبود یافته و نیم دیگر به رسیدگی پزشکی نیاز پیدا می­ کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.