دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷

به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی؛

کارگاه زبان تخصصی معاینات بالینی و اورژانس های داخلی توسط در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

کارگاه زبان تخصصی معاینات بالینی

به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی؛کارگاه زبان تخصصی معاینات بالینی و اورژانس های داخلی توسط در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی؛کارگاه زبان تخصصی معاینات بالینی و اورژانس های داخلی با حضور ۱۰ دانشجو و تدریس مهران هشومز دانشجوی رشته فوریت های پزشکی، یکشنبه ۹ آبان در سالن جلسات دانشکده بهداشت و پیراپزشکی برگزار شد.

گفتنی است؛ این کارگاه با هدف آشنایی دانشجویان با اصطلاحات پزشکی در مبحث ترمینولوژی اورژانس های داخلی و به منظور ارتقا سطح علمی دانشجویان و تسهیل در یادگیری اصطلاحات این درس به صورت حضوری و مجازی برای دانشجویان ترم یک و دو کارشناسی پیوسته رشته فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی برگزار شد.                                                 

شایان ذکر است؛ با توجه به اهمیت و فراوانی اصطلاحات انگلیسی در علم پزشکی این کارگاه با هدف آشنایی با این اصطلاحات برای دانشجویان برگزار گردید و این اصطلاحات در تمامی امراض، روش های درمانی و نام داروها و کتب و مقالات و... به وفور استفاده می­شود و یادگیری آن ها به علت نجات جان انسان ها اهمیت بسیار دارد.

 افرادی که به عنوان کادر درمانی و تیم مراقبت و تکنسین اورژانس هستند باید به نام اصطلاحات مسلط باشند تا در زمان نیاز به سرعت تحت اختیار بیمار قرار دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.