سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر :

افزایش مهارت های مقابله ای دانشجویان یکی از سیاست های اصلی اداره مشاوره و سلامت روان می باشد

شهره شادمان فر

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به برگزاری سلسله وبینارهای مهارت های زندگی ویژه دانشجویان نوورود ۱۴۰۰ در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰، افزایش مهارت های مقابله ای دانشجویان را یکی از سیاست های اصلی اداره مشاوره و سلامت روان قلمداد نمود.

به گزارش مفدا بوشهر، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به برگزاری سلسله وبینارهای مهارت های زندگی ویژه دانشجویان نوورود ۱۴۰۰ در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰، افزایش مهارت های مقابله ای دانشجویان را یکی از سیاست های اصلی اداره مشاوره و سلامت روان قلمداد نمود.
دکتر شهره شادمان فر افزود:دانشجویان به عنوان سرمایه های ملی و نیروی انسانی سازنده فردا، همواره مورد توجه خاص برنامه ریزان و سیاست گزاران جامعه بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان قبل از تحصیل دانشگاهی خویش، تجربه زندگی مستقل، کسب درآمد و ایجاد شبکه های اجتماعی خارج از محیط خانه را نداشته اند و ناگهان با ایجاب زندگی مستقل از خانواده و در برخی موارد، حضور در دانشگاهی خارج از شهر و استان محل سکونت خود، بی آنکه مهارت های لازم برای مقابله با این موقعیت جدید را داشته باشند، مواجه می شوند. این مقام مسئول گفت: مواجهه با استرس بدون داشتن مهارت های مقابله ای کارآمد، منجر به ایجاد آسیب های اجتماعی و روانی می گردد و به این ترتیب، تدبیر اندیشی برای افزایش مهارت های مقابله ای دانشجویان، یکی از سیاست های اصلی اداره مشاوره و سلامت روان بوده است. رئیس اداره مشاوره و سلامت روان اذعان کرد:امسال نیز اداره مشاوره اقدام به برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی بصورت آنلاین نموده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.