چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تشریح روند ثبت نام در جشنواره قرآنی هُدهُد:

تعداد ثبت نام کنندگان دانشگاه در این دوره از جشنواره بی سابقه بود

246

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، برنامه‌های انجام شده برای ترغیب افراد به شرکت در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هُدهُد و نیز آمار نهایی شرکت کنندگان دانشگاه در این جشنواره را تشریح کرد.

به گزارش مفدا ایلام، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گزارشی از برنامه‌های اجرا شده در این دانشگاه جهت شرکت دانشجویان، اساتید و کارکنان در جشنواره قرآنی هدهد را تشریح کرد.

افسانه رئیسی‌فر با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای شرکت افراد در این جشنواره، گفت: در اولین گام اقدام به تشکیل تیم رابطین با حضور حدود ۴۰ نفر از دانشجویان و کارکنان و تمام پرسنل فرهنگی نمودیم و پس از تعیین وظایف و تشریح چگونگی فعالیت‌ها، تمام پرسنل واحد فرهنگی با برنامه‌ریزی آقای محمدی به عنوان مسئول دبیرخانه جشنواره در مراکز و بیمارستان‌ها حضور یافتند و به گفتگوی چهره به چهره با افراد و ترغیب آنها برای شرکت در جشنواره پرداختند.

رئیسی‌فر ادامه داد: در کنار این فعالیت، تبلیغات بصورت مجازی نیز در دستور کار قرار داشت و از طریق صفحه اصلی اتوماسیون اداری برای کارکنان دانشگاه و از طریق ارسال پیامک و نیز انتشار اخبار و فراخوان در گروه‌های مجازی نیز انجام گردید.

وی تصریح کرد: در کنار تبلیغات مجازی برای تبلیغات حضوری نیز برنامه‌ریزی انجام شد و گروه‌های تبلیغاتی ویژه جشنواره را در هر مرکز و بیمارستان و نیز در سطح دانشگاه فعال نمودیم تا در بحث اطلاع‌رسانی به انجام کارهای تعیین شده بپردازند و این عزیزان در برنامه‌های مناسبتی دانشگاه نیز حضور یافته و فعالیت خود را در زمینه تبلیغات جشنواره به خوبی انجام دادند و همچنین از ظرفیت تمام فعالین فرهنگی دانشگاه نیز بهره بردیم و در جلسات حضوری با اساتید هر دانشکده حضور یافته و در مورد جشنواره و مزایای شرکت در آن صحبت شد و نیز با طرح موضوع در شورای فرهنگی و هماهنگی با گروه معارف، مقرر گردید که برای دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره، نمره دروس گروه معارف در نظر گرفته شود و نحوه تشویق کارکنان نیز در جلسات شورای فرهنگی مشخص گردید.

دکتر افسانه رئیسی‌فر در مورد آمار شرکت کنندگان این دانشگاه در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هُدهُد، گفت: با تلاش خوب تمام ارکان و اعضای جشنواره، برای اولین بار تعداد افراد ثبت نامی ما به ۲۵۴۲ نفر رسید که از رشد بسیار مناسبی نسبت به سال‌های قبل برخوردار بود به نحوی که تعداد ثبت نام کنندگان دانشگاه در این دوره از جشنواره بی سابقه بود.

 وی در مورد آمار تفکیکی شرکت‌کنندگان هم عنوان داشت: از تعداد ۲۵۴۲ نفر ثبت‌نام شده، تعداد ۹۹۷ نفر دانشجویان بودند که نسبت به سال قبل از رشد سه برابری برخوردار بود و در بخش اساتید هم ۱۱۶ نفر شرکت داشتند که بیش از ۵۰ درصد جمعیت هیات علمی دانشگاه را تشکیل می‌دهند و در نهایت ۱۴۲۹ نفر از کارکنان دانشگاه هم اقدام به ثبت نام در جشنواره کردند و این آمار نشان دهنده رشد محسوس افراد ثبت نام شده در همه حوزه‌ها می‌باشد.

رئیسی‌فر در مورد آمار ثبت نامی در رشته‌های جشنواره هم اظهار داشت: با اتمام مهلت ثبت نام در جشنواره مشخص گردید که ۵۰۴ نفر در بخش هنری، ۴۰۳ نفر در بخش آوایی، ۲۰۳ نفر در بخش پژوهشی، ۲۳۸ نفر در بخش ادبی، ۲۲۰۴ نفر در بخش معارف و تعداد ۱۷۴ نفر در بخش فناوری شرکت کرده‌اند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پایان با تشکر از تمام دست‌اندرکاران جشنواره اعم از دانشجویان، کارکنان و مسئول دبیرخانه جشنواره، گفت: ضمن خداقوت به تمام عزیزانی که در طول این مدت برای جشنواره و معرفی آن فعالیت داشتند از همه آنها تشکر کرده و امیدوارم که در مراحل بعدی جشنواره نیز شاهد اخبار خوب در زمینه موفقیت عزیزان شرکت کننده دانشگاه باشیم هرچند که فعالیت برای قرآن و معرفی آن اجر معنوی خود را داراست.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.