چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تأکید کرد؛

ضرورت حرکت به سمت پژوهش‌های تولید محور

افتتاح مراکز تحقیقاتی - گناباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین افتتاح دو مرکز تحقیقاتی در این دانشگاه با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت پژوهش‌های تولید محور، گفت: باید پژوهش‌ها به سمت پژوهش‌های محصول محوری که منجر به کسب و کار و تولید و در نتیجه تولید ثروت شود، حرکت کند.

به گزارش مفدا - گناباد و به نقل از وب‌دا، دکتر جواد باذلی با بیان اینکه شرایط، راهبرد و مسیر کنونی دانشگاه‌ها با دانشگاه‌های نسل ۱ و ۲ بسیار متفاوت است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها در حال حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل ۳ و ۴ هستند که در این مسیر، پژوهش و تحقیقات کاربردی که منجر به تولید محصول و ثروت می‌شو، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به مغفول ماندن حوزه پژوهش، گفت: خوشبختانه در سه سال اخیر تغییرات شگرفی در حوزه پژوهشی روی داده و زیرساخت‌های گسترده‌ای فراهم شده است.

دکتر باذلی با بیان اینکه نتیجه و ماحصل زیرساخت‌های پژوهشی در درازمدت نمایان می‌شود، به فعالیت‌های توسعه‌ای حوزه پژوهش از جمله راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات و خرید و راه‌اندازی دستگاه HPLC اشاره کرد و افزود: فضای آماده، مجهز و به روزی برای جذب پژوهشگران در این دانشگاه فراهم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اختصاص ردیف بودجه به دو مرکز تحقیقاتی دانشگاه را از دیگر اقدامات زیرساختی و مهم عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه این دو مرکز پس از ۱۷ سال، دارای ردیف بودجه اختصاصی شدند.

دکتر باذلی از رشته پرستاری به عنوان سنگ بنا و قدیمی ترین رشته دانشگاه علوم پزشکی گناباد یاد کرد و افزود: بضاعت نیروی انسانی و توانمندی زیادی در این حوزه داریم.

وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی دو مرکز جدید تحقیقاتی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با افتتاح این دو مرکز تعداد مراکز تحقیقاتی دانشگاه به ۴ مرکز رسید و زمینه برای ایجاد پژوهشکده فراهم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان با تشکر از حمایت‌های وزارت، از پیگیری‌ها و تلاش خانم دکتر خسروان معاون تحقیقات و فناوری و همکارانشان در دانشگاه قدردانی کرد.

بیشتر بخوانید:

 افتتاح دو مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد