پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

در گفتگوی اختصاصی با مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛

مشارکت در امر واکسیناسیون و طرح حاج قاسم سلیمانی از جمله اقدامات مهم بسیج دانشجویی در دوران شیوع کرونا بود

حسن خلیلی

حسن خلیلی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در گفتگوی اختصاصی با مفدا گفت: در بحث کرونا بسیج همانند تخریب چی‌های دانشگاه عمل کرده و در زمانیکه ترس از کرونا در اوج بود به مدت ۸ ماه در طرح حاج قاسم سلیمانی و واکسیناسیون حضور فعال داشت.

گفتگوی اختصاصی مفدا زنجان با مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه را که به مناسبت هفته بسیج تهیه شده است با هم می‌خوانیم:

لطفا در ابتدا در خصوص رسالت و فلسفه تشکیل بسیج دانشجویی نکات خود را بیان کنید

روز ۲ آذرماه ۱۳۶۷ سالروز صدور پیام حضرت امام مبنی برتشکیل بسیج دانشجویی است و بسیج دانشجویی در آن زمان شکل گرفت.و از آن به عنوان شجره طیبه انقلاب یاد نمودند و به گفته ی رهبر انقلاب این تشکل هر موقع که انقلاب و آرمان های انقلاب نیاز داشته باشد بسیج دانشجویی پای میدان خواهد بود و برای انقلاب تلاش خواهد کرد.

در خصوص فعالیت‌های تشکل بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی توضیح دهید.

در دانشگاه جمعی از دوستان انقلابی و معتقد به جمهوری اسلامی در کنار هم در حوزه های مختلفی چون علمی، فرهنگی، گفتمان سازی ، جهادی و ... کار می کنندو بحث  اردوهای از برنامه های اصلی ماست که امسال با حضور ۱۲۰ نفر از دانشجویان در مناطق محروم استان برگزارشد.این اردو گسترده ترین اردوی جهادی در تاریخ دانشگاه بوده است.

 در فضای برگزاری اردوی راهیان نور هر ساله با حضور دانشجویان علاقه مند در اواخر سال برگزار میشود .

لطفا درباره طرح "نوسفر" و استقبال از دانشجویان نو ورود نیز توضیح دهید.

طرح "نوسفر" یاهمان ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید نزدیک به ۷ سال در حال فعالیت است و در خصوص آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به دانشجویان نوورود فعالیت میکند.

سایر برنامه‌های بسیج دانشجویی در برنامه های مناسبتی دانشگاه چیست؟

بسیج دانشجویی بنابر زمانهای مختلف مناسبتی در طول سال چون اربعین، روز دانشجو، دهه فجر، ۱۳ آبان و ... برنامه های متنوعی دارد که هر ساله حدود۱۰۰تا ۱۵۰ برنامه ی فرهنگی، جهادی و گفتمان سازی اجرا میشود.

در دوران کرونا بسیج دانشجویی چه فعالیت‌هایی انجام داده است؟

از زمان شیوع ویروس کرونا حلقه داوطلبی بسیج دانشجویی تشکیل شد و بسیج همانند تخریب چی های دانشگاه عمل نموده و در زمانیکه ترس از کرونا در اوج بود به مدت ۸ ماه در طرح غربالگری حاج قاسم سلیمانی و واکسیناسیون حضور فعال داشت.

تیم ۴۰ نفره بسیج دانشجویی نزدیک به ۸ ماه در طرح حاج قاسم شرکت داشتند و در طرح واکسیناسیون نیز ۲۰ تن از دانشجویان بسیجی در مراکز واکسیناسیون مثل مرکز امام علی (ع) حضور داوطلبانه دارند.

از فعالیت‌های خود در فضای مجازی بگویید.

در حوزه فعالیت مجازی بسیج دانشجویی دارای چند رسانه فعال از جمله کانال تلگرامی @bzums_ir  و پیج اینستاگرامی حیان و ضربان است که دانشجویان عزیز میتوانند با عضویت در این صفحات اجتماعی از فعالیتهای بسیج دانشگاه مطلع شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.