پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

پوستر / هفته بسیج

پوستر / هفته بسیج

از ۲۹ آبان‌ماه تا پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) به عنوان «هفته بسیج» نامگذاری شده است.

سازمان بسیج مستضعفین یکی از سازمان‌های شبه‌نظامی و زیرمجموعهٔ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و یکی از مهم‌ترین بازوهای قدرت جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود که مأموریت جذب، آموزش، سازماندهی و به‌کارگیری نیروهای داوطلب مردمی را در راستای تحقّق اهداف انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن بر عهده دارد.

اهداف بسیج مستضعفین به شرح زیر است:

-تحقق فرمایش روح‌الله خمینی مبنی بر تشکیل هسته‌های حزب‌الله

-ایجاد توانایی‌ها و آمادگی‌های لازم دفاعی در آحاد مردم در دفاع از ایران

-ایجاد توانایی‌های لازم رزمی در نیروهایی که -توانایی شرکت در عملیات‌های کلاسیک و بزرگ را دارند

-ایجاد توانایی‌های لازم در آحاد مردم به‌منظور -کمک به هنگام بروز بلایا و حوادث غیر پیشبینی

-کمک به دولت در امر سازندگی

بسیج، حاصل فهم همگانی مردم از نیکی‌هاست که یکایک آنها نقش حساسی در اجرای آن بر عهده دارند. هر کس با توانایی های خود، نیرویی از بسیج است که برای رساندن مملکت به جایگاه حقیقی و آرمانی اش تلاش می کند.در هر مجموعه منظم و هدفمند، افزون بر پیشرفت اجزا، هماهنگی و هم گرایی میان آنان نیز ضروری است تا خواسته های مجموعه تحقق یابد. فراگیر شدن تفکر بسیجی که همان اخلاص، ایمان به هدف، بالندگی و رشدآفرینی است، در ذهن همه افراد جامعه، حرکتی هم سو را به دنبال دارد.

سازمان بسیج یکی از نیروهای پنجگانه سپاه پاسداران به شمار می‌رود که گردآوری، مدیریت و سازماندهی نیروهای داوطلب مردمی را، در راستای اهداف سازمانی، بر عهده دارد. این نیرو که با نام‌های سازمان بَسیج مستضعفین یا نیروی مقاومت بسیج هم شناخته می‌شود در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان روح الله خمینی (ره) تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ قانوناً رسمیت پیدا کرد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق گرفت.

گردآورنده متن: یگانه باقرزاده

طراح پوستر: مهدی حقیقی‌زاده

تهیه شده توسط سرویس فرهنگی مفدا گناباد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.