پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱

سفرنامه عزیمت بسیجیان نظام سلامت استان بوشهر به بندر گناوه

غهع

با فرا رسیدن هفته بسیج، حبیب الله لک سرگروه حلقه صالحین سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برنامه ریزی اردوی نیم روزه بندر گناوه را برای فعالین حلقه صالحین به همراه خانواده ایشان در روز پنجشنبه چهارم آذرماه رقم زد که با حمایت مسئولین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مواجه گردید. به همین مناسبت، سفرنامه‌ عزیمت بسیجیان نظام سلامت استان بوشهر به بندر گناوه را تقدیم نگاه شما همراهان گرامی خواهیم نمود.

صبح روز پنجشنبه چهارم آذرماه مقارن با هفته بسیج سال ۱۴۰۰ خورشیدی بود، که پس از طلوع خورشید دیار دریادلان بسیجی، خانواده بسیجیان نظام سلامت استان بوشهر با اتوبوس شناخته شده برای شهروندان بوشهری که نام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر روی آن حک شده است، به سمت بندر زیبای گناوه حرکت نمودند. فضای صمیمی خانواده سخت کوش عرصه بهداشت و درمان استان بوشهر که حکایت از همبستگی و وحدت مثال زدنی این خانواده دارد، بیش از هر چیز، نگاه نگارنده این سطور را به خود معطوف می‌کند.از زاویه ای دیگر، رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی در میان شرکت کنندگان اردوی نیم روزه بندر گناوه، پیام معناداری به نویسنده این سفرنامه القا کرد که هنوز کرونا در کمین ماست و باید مراقب خود و اطرافیانمان باشیم.
حدود ۳۰ کیلومتر که از بوشهر فاصله گرفتیم، آیینی با عنوان "برداشتی کوتاه از معارف سوره صف" که اوصاف و ویژگی های بسیجیان و رزمندگان اسلام را در دل خود جای داده است، برگزار گردید. سپس شرکت کنندگان "عهد جمعی تلاوت معنامحور سوره صف" را در خلال سفر در دستور کار خود قرار دادند تا در مسیر برگشت از گناوه به بوشهر برداشت خود را ارائه کنند.
در ادامه، تیتراژ خوانی سریال های "خط قرمز"، "زیر آسمان شهر" و "شب های برره" توسط هنردوستان این رویداد صورت پذیرفت. رخداد" تقلیدخوانی" و " تکرار گویی عبارات دشوار" از جمله برنامه های حین سفر بسیجیان عرصه سلامت در مسیر رفتن به گناوه بود.
ساعت ۱۰ صبح، اتوبوس در مرکز شهر گناوه توقف کرد و قرار بر این شد که شیرین ترین قسمت ماجرای سفر، یعنی سیر در بازار گناوه با حضور پرشور بانوان و البته آقایان (با اندکی حرارت کمتر) به مدت سه ساعت تا ساعت ۱۳ رقم بخورد.
حدود ساعت ۱۲ ظهر بود که "گلبانگ الله اکبر" از گلدسته های مسجد جامع شهر گناوه طنین انداز شد. بسیجیان نظام سلامت  به همراه خانواده نمازشان را در مسجد جامع گناوه اقامه نمودند و پس از گذری مختصر بعد از نماز در بازار پررونق گناوه، رأس ساعت ۱۳ به سمت اتوبوس دانشگاه حرکت کردند.
سرویس حامل بسیجیان عرصه سلامت به سمت رستوران سلطانیه گناوه حرکت کرد.پس از حضور شرکت کنندگان در رستوران، یاسر عبداللهی از کارکنان هنرمند معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به اجرای تک نوازی سنتور پرداخت که با استقبال کادر رستوران، شهروندان گناوه ای و همسفران مواجه شد.
پس از صرف غذا، مسافرین این اردوی نیم روزه به سمت بوشهر حرکت کردند. در مسیر بازگشت، "آیین دلجویی" با محوریت قرائت فاتحه نثار به پدر علی رضا تمجیدی، از همکاران اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد و سپس به نیابت از شهدای مدافع سلامت و سفیران کربلای معلا، قطعه "کربلا کربلا ما داریم می آییم" توسط شرکت کنندگان به یادمان بسیجیان هشت سال دفاع مقدس اجرا گردید.
اجرای ویژه برنامه های هنری و فرهنگی دیگر از جمله گزاره های این رویداد فرهنگی تفریحی بود که با استقبال همسفران عرصه سلامت مواجه گردید و پس از خاتمه سفر، تصویر یادمان بسیجیان نظام سلامت استان بوشهر در ورودی پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت پذیرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.