چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

با همکاری کانون هنر؛

کارگاه مجازی حقوق نشریات دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه مجازی حقوق نشریات دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

به همت اداره نشریات و کانون هنر دانشگاه علوم پزشکی فسا کارگاه نشریات با هدف آشنایی با آیین نامه نشریات دانشجویی، آشنایی با مسائل اخلاقی مرتبط با نشریه نگاری، ارتقای سطح آگاهی دانشگاهیان از روند انتشار و تهیه نشریه برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه مجازی حقوق نشریات دانشگاه علوم پزشکی فسا با همکاری کانون هنر برگزار گردید.

در این کارگاه، آقای اسماعیل بردبار عضو حقوقی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اشاره به اهمیت اصل "حقوق نشریات" و مروری بر آیین نامه مربوط به حقوق نشریه نگاری گفت: نشریات دانشجویی باید در محل دانشگاه (دفتر نشریه، دفتر تشکل ها، کانون های فرهنگی و...) توزیع گردد و توزیع نشریات در خارج از این محدوده تخلف محسوب می شود.

وی ادامه داد: متقاضی دریافت امتیاز نشریه دانشگاهی باید درخواست کتبی خود را با اعلام مشخصات خود و مدیر مسئول، سردبیر، نام نشریه، زمینه و ترتیب انتشار به دبیرخانه کمیته ناظر تحویل دهد.

بردبار تاکید کرد: انتشار نخستین شماره نشریه منوط به طی دوره آموزشی و اخذ گواهی پایان دوره توسط صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر بر اساس برنامه آموزشی مصوب شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی است.

در ادامه حجت الاسلام مهدی یعقوبی نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت "اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری" گفت: مطبوعات به عنوان یکی از ارکان و عوامل مهم و اساسی در رشد و توسعه یک جامعه محسوب می شود.

وی افزود: اصول اخلاقی بر اساس جهان بینی و ایدئولوژی شامل: مسئولیت اجتماعی خبرنگار، دستیابی به اطلاعات سازنده و مفید، شجاعت و شرافت حرفه ای خبرنگار، صداقت و عینیت خبر، اعتبار منبع خبر، خودداری از مکر و خدعه، احترام به مردم و گوناگونی فرهنگها، حرمت حریم خصوصی افراد و انتقاد سالم و سازنده می باشد. لذا اهمیت اخلاق حرفه ای در کلیه حیطه های نشریات و نشریه نگاری از ارکان مهم می باشد.

این کارگاه با استقبال و رضایت شرکت کنندگان خاتمه یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.