شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰

حضور پر افتخار دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اختتامیه بخش هنرهای تجسمی، ادبی و فیلم یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

کسب ٣ رتبه برتر کشوری و تندیس یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

گزارش تصویری/ حضور باشکوه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در اختتامیه یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

در مراسم اختتامیه‌ی بخش ادبی و هنرهای تجسمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهر مشهد، گیلان موفق به کسب ٣ تندیس و رتبه برتر، در بخش ادبی، هنرهای تجسمی و فیلم ویژه دانشجویان و عموم مردم شد.

به گزارش مفدا گیلان، در مراسم اختتامیه‌ی بخش ادبی و هنرهای تجسمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهر مشهد، دانشگاهیان علوم پزشکی گیلان موفق به کسب ۲ تندیس و رتبه، در بخش ادبی، هنرهای تجسمی و فیلم ویژه دانشجویان و عموم مردم شدند.

همچنین کسب رتبه برتر ودریافت تندیس جشنواره توسط یک هنرمند گیلانی در بخش عموم مردم نیز سبب شد تا سه رتبه اول در بخش هنرهای تجسمی( رشته نقاشی)، فیلم ومستند و بخش ادبی در  یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به گیلان اختصاص یابد.

آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ با حضور دکتر پورحسینی مدیرکل دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اشراقی مدیرکل امور دانشجویی، دکتر کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر صابری سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تعدادی از چهره‌های برجسته این وزارتخانه و دانشگاه میزبان، در تالار شهید مطهری مجتمع آموزشی فرهنگی سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و با معرفی و تجلیل برگزیدگان به کار خود پایان داد.

لازم به ذکر است، نگین مهری، به عنوان نفر اول بخش هنرهای تجسمی رشته نقاشی و رضا مجلسی نیز با کسب رتبه برتر و جایزه بهترین پژوهش با موضوع فرهنگ سلامت با کارگردانی مستند فاسیولیایس از دانشگاه علوم پزشکی و مجتبی صفدری نیز با کسب رتبه اول در بخش ادبی عموم مردم  حضور داشتند و تندیس و جوایز این جشنواره به این هنرمندان اهدا شد.

لازم به ذکر است؛ در این دوره از جشنواره بین المللی سیمرغ تعداد ۳۸۸۹۴ اثر حضور داشتند و تعداد کشورهای شرکت کننده در بخش بین‌الملل ۱۱۶ کشور بود؛ همچنین تعداد آثار ارسالی به تفکیک نوع شرکت کنندگان شامل؛ ۴۱۴۲ اثر در ‌بخش ‌بین‌الملل، ۱۳۱۵۰ اثر در ‌بخش ‌ملی‌ و ۲۱۶۰۲ اثر ‌در ‌بخش ‌دانشجویان ‌دانشگاه‌های ‌علوم‌ پزشکی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.