شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶

به همت جامعه اسلامی دانشجویان و همتایاران سلامت روان دانشکده گراش ؛

وبینار " عشق و رابطه " برگزار شد

گراش

وبینار "عشق و رابطه" پنج شنبه 11 آذرماه به همت جامعه اسلامی دانشجویان و همتایاران سلامت روان دانشکده علوم پزشکی گراش در بستر اسکای روم با ظرفیت 80 نفر برگزار شد که در همان دقایق ابتدایی ظرفیت تکمیل شد.

به گزارش مفداگراش ، وبینار "عشق و رابطه" پنج شنبه 11 آذرماه به همت جامعه اسلامی دانشجویان و همتایاران سلامت روان در بستر اسکای روم با ظرفیت 80 نفر برگزار شد که در همان دقایق ابتدایی ظرفیت تکمیل شد.

 این وبینار برای دانشجویان حاضر در دانشکده ، در سالن دفاعیه به صورت آنلاین پخش شد که 35 نفر در سالن حضور داشتند.

در ابتدا، مدرس کارگاه (دکتر سعیده هادی ، روان شناس و مدرس دانشگاه و رئیس انجمن ازدواج و خانواده کشور ) نظر و دیدگاه دانشجویان در خصوص عشق و رابطه و جایگاه عشق در رابطه را پرسید .

وی ضمن بیان تعریف عشق ، بیان کرد : " سه دیدگاه در مورد عشق و رابطه وجود دارد . دیدگاه اول: دیدگاه افراطی، در این دیدگاه هر نوع ارتباطی بین جنس مخالف آزاد و بدون مرز هست ، دیدگاه دوم: دیدگاه تفریطی، این دیدگاه اساسا هر نوع ارتباطی را مردود می‌داند و دیدگاه سوم: دیدگاه اعتدالی، که معتقد است نه آزادی مطلق که باعث بی بند وباری فرد و نه محدودیت خیلی شدید که فرد نتواند به شناخت از جنس مخالف برسد."

دکتر سعیده هادی فواید ارتباط سالم را توضیح داد : " آشنایی دو جنس مزایای دارد. اول باعث می‌شود که افراد متوجه شوند تفاوت های فردی چه اندازه دنیای وسیعی دارد . دوم اینکه متوجه می شویم خودمان چه ویژگی های داریم، چه ویژگی های را می پسندیم. در واقع در این موضوع به خودشناسی می رسیم و مهمترین اصل، یاد گرفتن مهارت ارتباط است."

 بیان ویژگی های ارتباط سالم ، علائم و هشدار ارتباطهای ناسالم ، تفاوت دلبستگی و وابستگی و مشخص کردن مرزها در رابطه سالم از دیگر مباحث مورد بررسی در این وبینار بود.

در نیم ساعت پایانی دکتر سعیده هادی به سوالات دانشجویان در مورد عشق و رابطه پاسخ داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.