یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷

در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح شد؛

اشراقی: افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو/ از ظرفیت خیرین در پیشبرد برنامه‌ها استفاده شود

بازدید مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت از علوم پزشکی قم

دکتر محمد رضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، در بازدید از مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم از افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو خبر داد و بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاهی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت با سفر به قم، پس از حضور در المان در دست ساخت شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم و قرائت فاتحه بر سر مزار آنان، در نشست با معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران این معاونت شرکت کرد و در ادامه از فضاهای ورزشی و خوابگاه دانشجویی کوثر بازدید به عمل آورد.

دکتر شیما آب‌آب‌زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست گزارشی از اهم فعالیت‌ها و مسائل مرتبط با خوابگاه‌های دانشجویی، گرمایش و سرمایش ورزشگاه و سلف مرکزی مجتمع پردیس ارائه دادند و بر لزوم تعریف کار دانشجویی برای فعالین فرهنگی تأکید کردند.

در ادامه مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت طی سخنانی، به جایگاه ویژه شهرمقدس قم در میان سایر شهرها اشاره و اظهار داشت: رویکرد معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت این است که نگاه ویژه‌ای به شهرهای با عقبه زیارتی داشته باشد لذا پیشنهادات خود را در خصوص بهبود زیرساخت‌ها و امکانات ارائه بفرمایید تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

اشراقی سپس توانمندسازی کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی را مورد توجه قرار داد و گفت: برنامه‌های مفصلی از سوی وزارت بهداشت برای این منظور تدارک دیده شده که ان‌شاءالله به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه‌ها

وی با تأکید بر اهمیت توجه به سه ضلع صندوق رفاه دانشجویان و معاونت فرهنگی دانشجویی، دانشگاه و خیرین در پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه‌ها یادآور شد: با توجه به سبقه و زمینه بسیار خوبی که استان قم در زمینه خیرین دارد امیداوریم برخی از نیازمندی‌ها با کمک جامعه خیرین برطرف شود.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت بر حضور و مشارکت خیرین در تامین نیازمندی‌های ورزشی، خوابگاه سازی، سلف و آشپزخانه دانشجویی تأکید و خاطرنشان کرد: استان قم در این زمینه می تواند با کمک خیرین بسیار خوب بدرخشد.

افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو

 اشراقی همچنین از افتتاح ۲۲۰۰ تخت خوابگاهی به مناسبت روز دانشجو خبر داد و ابراز کرد: افتتاح این تخت‌های خوابگاهی سه شنبه این هفته با حضور مسئولان کشوری انجام خواهد شد.

وی سپس به قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده که از سوی دولت و مجلس ابلاغ شده اشاره و عنوان کرد: این طرح، زیرساخت‌های بسیار ارزشمندی به لحاظ قانونی برای مجموعه وزارت علوم و بهداشت فراهم کرده که دانشگاه‌های قم نیز می‌توانند از آن بهره مند شوند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت به ابلاغ ۲۴ هزار میلیارد تومان اشاره کرد و ادامه داد: از سوی وزارتخانه، ۲۲ هزار میلیارد تومان برنامه به کمیسیون‌های مجلس و سازمان برنامه اعلام کرده ایم که در زمینه‌های مختلف من جمله تأمین خوابگاه‌های دانشجویی، مشاوره ایرانی اسلامی، ازدواج، آموزش و توانمند سازی دانشجویان است.

بازگشت مجدد شادابی و شور و نشاط دانشجویی با بازگشایی دانشگاه‌ها

اشراقی در ادامه به ایده ای که از سوی وزارت بهداشت به وزارت راه در خصوص تعریف  تعدادی واحد مسکونی برای متأهلین دانشگاه‌های علوم پزشکی در کنار پروژه های ملی ارائه شده اشاره و اظهار کرد: وزارت راه موافقت اولیه خود را با این ایده اعلام کرده؛ به‌دنبال آماده کردن سازوکار آن هستیم و امیدواریم در زمینه خوابگاه متاهلین اتفاقات خوبی بیفتد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان به بازگشایی دانشگاه ها که در حال انجام است اشاره و خاطرنشان کرد: انجام این کار، توان بالایی را از دانشگاه ها گرفته و انرژی زیادی از معاونت فرهنگی و دانشجویی می برد اما امیدواریم با حضور مجدد دانشجویان به فضای دانشگاه‌ها  شاهد شادابی و ایجاد شور و نشاط در میان آن‌ها باشیم.

انتهای پیام/

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.