یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱

تشریح ویژه برنامه‌های «روز دانشجو» در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

دکتر مهرابیان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع بیماری منحوس کرونا و برخی محدودیت‌ها اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر ماه روز دانشجو تعدادی از برنامه‌های این روز در بستر فضای مجازی و برخی دیگر با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت وگوی اختصای با مفدا گیلان ویژه برنامه‌های «روز دانشجو» در این دانشگاه را تشریح کرد.

وی دانشجو را عنصری کلیدی در دستیابی به اهداف و چشم انداز کشور در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دانست و گفت: دانشجو، واژه ای مقدس و مظهر اقتدار و بالندگی یک ملت سرافراز و دانشجو، اقیانوسی موج خیز از عطش دانش و تشنگی معرفت است که همیشه با نشاط و افتخار به امید فردایی روشن می جوشد و می خروشد و این روز را به همه دانشجویان فرهیخته تبریک گفت.

دکتر مهرابیان افزود: به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر ماه روز دانشجو برخی برنامه‌ها در بستر فضای مجازی و برخی دیگر با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

این مقام مسوول در دانشگاه از افتتاح خوابگاه  دانشجویی ارشاد در ۶ طبقه و ۲۷ واحد  با ظرفیت اسکان ۳۰۰ دانشجو خبر داد و گفت خوشحالیم که در این روز بزرگ دومین خوابگاه دانشجویی را در فاصله زمانی کمتر از یک سال خریداری نموده و شاهد افتتاح آن هستیم .

معاون فرهنگی و دانشجویی از برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات آموزشی و درمانی الزهرا(س)  و تجلیل از دانشجویان برتر و فعال عرصه های علمی، قرآنی، فرهنگی، ورزشی، صنفی و..... با واریز مجموعا ۸۸۶میلیون ریال هدیه نقدی، نشست پرسش و پاسخ دانشجویان  منتخب دانشگاه ها با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان رشت و همچنین استاندار گیلان،  برگزاری مسابقات  فرهنگی،ورزشی و قرآنی، برپایی ایستگاه سلامت و مشارکت در پویش دانشجویی اهدای خون، اکران فیلم‌های سینمایی منصور ، توزیع رایگان غذا و بسته های غذایی در بین دانشجویان خبر داد.

دکتر مهرابیان اذعان داشت :روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش،در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است و امیدواریم پس از ریشه کنی کامل ویروس منحوس کرونا باری دیگر چون سال های گذشته بتوانیم شاهد حضور فعال همه دانشجویان در برنامه های مختلف این روز باشیم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.