پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۸

سرپرست بسیج خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

دانشجو پایبند به اخلاق و دارای روحیه جهادی برای خدمت به مردم است

65

سرپرست بسیج خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: یک دانشجو باید در محیط دانشگاه به اخلاق پایبند باشد و با داشتم روحیه جهادی و حس مسئولیت پذیری به مردم در هر شرایط و عرصه خدمت کند.

به گزارش مفدا ایرانشهر، ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ روزی است که دانشجویان انقلابی در اعتراض به حضور نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه تهران دست به اعتراض گسترده ای زدند و مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، سه شهید گلگون کفن راه انقلاب، در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی و دست نشانده آمریکای جهانخوار سینه سپر کردند و چونان کبوتران خونین پر، پیام آزادگی و عشق به اسلام و انقلاب و استقلال را به جهانیان رساندند.
 

زهرا امیری؛ سرپرست بسیج خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به همین مناسبت یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا ایرانشهر داشته است.

خودتون رو معرفی کنید و بگویید که تعریف شما از یک فعال دانشجویی چیست؟


زهرا امیری ترم پنج مهندسی بهداشت محیط هستم و روز دانشجو را به تمام دانشجویان عزیز تبریک عرض می نمایم، فعال دانشجویی یعنی در تمام عرصه های زمینه ها علمی فرهنگی پژوهشی مذهبی ...عملکرد خوبی داشته باشند و برنامه ریزی دقیق برای تمام مباحث داشته داشته باشد و با تلاش و پشتکار درزمینه خودش و کشورش قدم بردارد.


ویژگی یک دانشجو از نظر اخلاقی، علمی و تاثیری در تحصیل و جامعه چیست؟


یک دانشجو باید در محیط دانشگاه به اخلاق پای بند باشد و در آنجا روحیه ی خدمت به مردم و برخورد درست تقویت کند و به وظایف مسئولیت های دینی احترام بگذارد وقتی یک دانشجو در جهت ارتقای علمی و اخلاقی تلاش داشته باشد باعث پیشرفت کشور و خودش میشود و یک دانشجو نمونه بارز در عرصه دانشگاه و جامعه خواهد بود وقتی با تنظیم کارهایش بیشتر وقت صرف تحصیل علم کند

دانشجو چگونه می تواند در رشد و توسعه شهر و کشور موثر باشد؟


دانشجو با تلاش ارتقا علمی پیشرفت در همه عرصه ها میتواند نمونه موفق بارز باشد با تلاش و اندوخته علمی و ارتقا سطح معنویت که به دنبال ارتقا کیفی امور معنوی جامعه و دانشگاه باشد با روشنفکری و تیز بینی و هوشیاری و آگاهی دقیق از مسائل کشور در راه علم و تحصیل قدم بردارد و بیش عمیق داشته باشد داری رفتار شایسته و تهذیب نفس داشته باشد و وقت خودش را تلف نکند در همه امور برنامه ریزی داشته باشد.


اهمیت وجود یک دانشجو برای کشور چیست؟

دانشجو با سواد علمی و همچنین یافته های پژوهشی بسیاری از کاسته های کشور را کاهش و حل میکند دانشجو با کسب دانش درراستای بقا زندگی و حل مسائل مختلف کشور و جستجو درست میتواند بسیاری از اهداف جامعه را محقق کند مرز دانش گسترش دهد که حیاط شغلی و شهروندان و اعضا کشور فراهم میکند دانشجو نقش مهمی در عرصه پیشرفت و آرمان خواهی و سیاسی مطالبه گری و استقلال و فرهنگی کشور دارد و وجود دانشجو برای کشور ضرورت دارد.

یک دانشجو چه اقداماتی باید برای خودسازی و ارتقاء شخصیت خود به عنوان یک فرد موثر جامعه انجام دهد؟


دانشجو با ایفای نقش خود و آگاهی از محیط پیرامون و تحصیل و پژوهش برای کشور موثر هست باید باکسب دانش و اخلاق حرفه ای در راه علم قدم بردارد چون آینده سازان آینده و کشور هستند در میدان های عرصه حضور فعال داشته باشند.

آیا دانشجویان امروز همچون دانشجویان ابتدای انقلاب در حفظ آرمان های کشور موثر هستند؟

بله چون جنبش دانشجویی یک جنبش اجتماعی است و جنبش اجتماعی زمانی با بی عدالتی رو به رو می شود تلاش می‌کند تا بر بی عدالتی چیره شود و تشخیص بی عدالتی در عرصه مختلف متفاوت است و جنبش دانشجویی باید تمام عرصه ها نظیر مسائل معیشتی و برجام و ازدواج و کمک رسانی قوی باشد .بله دانشجویان امروز مثل دیروز به آرمان های انقلاب و امام پای بند هستند و در راه توسعه و پیشرفت کشور قدم برمی‌دارند.


سخن آخر شما؟


خودم به عنوان یک دانشجو در تمام زمینه ها ارتقا علم و پژوهش ،ورزش ،اخلاق ،پیش قدم باشم و با پای بندی به آرمان های امام و انقلاب ام با تحصیل و پژوهش و تهذیب در راه خود سازی خودم و کشورم قدم بردارم بارنامه ریزی دقیق هدفمند ایفای نقش کنم و اهداف ام محقق شود و همچین برای تمام فعالان دانشجویی آرزو موفقیت روز افزون دارم که همگی بتوانیم آینده سازان مملکت ایران باشیم.باتشکر از همگی

خبرنگار: مطهره سرگزی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.