دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹

کارگاه توجیهی همتایاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

همتایاران فسا

همتایاران آن دسته از دانشجویانی هستند که مطابق مفاد آیین ­نامه از بین دانشجویان همان دانشگاه انتخاب و پس از گذراندن دوره آموزشی مربوطه زیر نظر اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و بر اساس شرح وظایف به ارائه خدمات روانشناسی نیمه حرفه ای به هم­ دانشگاهیان خود می‌پردازند.

به گزارش مفدا فسا، در این کارگاه خانم طاهره بهرامی کارشناس اداره مشاوره ضمن خیرمقدم به همتایاران  جدید، از زحمات همتایاران سلامت روان و دانشجویان قدردانی کرد و در خصوص اهمیت همتایاران گفت: همتایاران رکن اصلی اداره مشاوره هستند و بازوهای اجرایی اداره مشاوره دربین دانشجویان و درخوابگاه ها تلقی می شوند.

وی ادامه داد: گروه همتایاران سلامت روان به عنوان رابطان میان اداره مشاوره و سلامت روان و دانشجویان محسوب می‌شوند و در معرفی خدمات اداره مشاوره به دانشجویان، معرفی دانشجویان نیازمند خدمات مشاوره‌ای به اداره مشاوره و کمک به ارتقاء خدمات ارائه شده به دانشجویان نقش مهمی دارند.

وی در ادامه به منظور آگاهی بیشتر دانشجویان در مورد فعالیت های همتایاران و نقش آن ها در پیشگیری از مسایل روان شناختی دوران دانشجویی و عضو گیری همتایاران مطالبی  ارایه نمود.

بهرامی خاطرنشان کرد: همتایاران آن دسته از دانشجویانی هستند که مطابق مفاد آیین ­نامه از بین دانشجویان همان دانشگاه انتخاب و پس از گذراندن دوره آموزشی مربوطه زیر نظر اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و بر اساس شرح وظایف به ارائه خدمات روانشناسی نیمه حرفه ای به هم­ دانشگاهیان خود می‌پردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.