چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

کرسی آزاد اندیشی "رابطه دختر، پسر و باید ها و نباید ها" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

 "کرسی آزاد اندیشی رابطه دختر، پسر و باید ها و نباید ها" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

 کرسی آزاد اندیشی با موضوع "رابطه دختر،  پسر و باید ها و نباید ها" به همت شورای امر به معروف و نهی از منکر و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  "کرسی آزاد اندیشی با موضوع رابطه دختر،  پسر و باید ها و نباید ها" به همت شورای امر به معروف و نهی از منکر و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام مهدی یعقوبی سرپرست دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن بیان این اصل که لازمه اجتماعی بودن انسان برقراری ارتباط با دیگران خصوصا جنس مخالف می باشد، گفت: اصل ارتباط یک نیاز طبیعی است که خداوند در وجود انسان نهاده است و بهترین راه برآوردن این نیاز ارتباط شرعی و قانونی طبق آنچه در دین مقدس اسلام بیان شده است، می باشد.  وی یکی از مشکلات کنونی کشورهایی که در روابط محدودیتی ندارند و آزاد می باشند، وجود مشکلات رفتاری و آزار و اذیت جنسی مخصوصا دختران و زنان بر شمرد  و ارتباطات نا سالم را منشا بروز آسیب های روحی و اجتماعی دانست.  

در ادامه دکتر سید محمد حسین اجاقی پزشک مشاور خانواده و سلامت روان به بیان روابط دختر و پسر از دیدگاه روان شناسی پرداخت و اظهار نمود: بسیاری از مشکلات زوجین به روابط قبل از ازدواج بر می گردد، بطوری که طبق جدید ترین آمار از هر ۳ ازدواج در کشور یکی منجر به طلاق می شود.

وی نیاز عاطفی و نیاز جنسی را دو نیاز اصلی انسان بر شمرد که ارتباطات بین دختر و پسر بیشتر حول این دو محور می باشد.

دکتر اجاقی بیشترین نیاز مردان را جنسی و بیشترین نیاز زنان را عاطفی عنوان نمود و افزود: روابط بین دختر و پسر از دوستی شروع می شود که حداقل ارتباط است و طبق قانون مجاورت این آشنایی باعث ایجاد جذابیت و جذابیت باعث شکل گیری علاقه می شود.

وی ادامه داد: جنس مذکر می تواند بین دوستی و ازدواج تفاوت قائل شود اما جنس مونث عمدتا با هدف ازدواج وارد رابطه می شوند و بنابراین ابراز علاقه در دوستی ها باعث بروز آسیب های روحی و روانی مخصوصا در دختران می شود، بطوری که دیگر عیوب جنس مخالف را نادیده می گیرند.

 این مقام مسئول، در پایان رابطه با دیگران را امری طبیعی دانست و تاکید نمود که این رابطه نباید از چارچوب خارج شود که در غیر این صورت باعث آسیب می شود.  
دکتر مجید نقدی معاون فرهخنگی و دانشجویی نیز در بیاناتی بر لزوم اجرای قوانین و آیین نامه های پوشش و رفتار حرفه ای در دانشگاه و محیط های آموزشی تاکید نمود و از اساتید جهت اجرای هر چه بهتر این قوانین دعوت نمود.  
در پایان دانشجویان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص این موضوع پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.