چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۹

در گفتگو با دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر :

انتشار رایحه سخاوت و مهرورزی دانشجویان نظام سلامت استان بوشهر در میان نیازمندان /به همراه تصویر

یغفت

سولماز غلامی دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با مفدا بوشهر، از انتشار رایحه سخاوت و مهرورزی دانشجویان نظام سلامت استان بوشهر در جمع اقشار آسیب پذیر و نیازمند شهر بوشهر در راستای پویش دانشجویی "قدم های کوچک، دل های بزرگ" سخن گفت.

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با مفدا بوشهر، از انتشار رایحه سخاوت و مهرورزی دانشجویان نظام سلامت استان بوشهر در جمع اقشار آسیب پذیر و نیازمند شهر بوشهر در راستای پویش دانشجویی "قدم های کوچک، دل های بزرگ" سخن گفت.
پس از توزیع بسته های حمایتی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در میان اقشار نیازمند شهر بوشهر، به سراغ دبیر تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رفتیم تا گزارش و شرحی از این اقدام نیکوکارانه و سخاوتمندانه دانشجویان نظام سلامت استان بوشهر را بیان کنند.
س:با سلام، خانم سولماز غلامی باعث خرسندی و خوشبختی ماست که در خدمت شما هستیم، لطفاً به اختصار در خصوص این طرح دانشجویی توضیحاتی را ارائه بفرمایید.
ج:با سلام خدمت همه همراهان گرامی پایگاه خبری مفدا بوشهر، فراخوان "قدم های کوچک، دل های بزرگ" از سوی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حدود ۲۰ آذرماه با رویکرد حمایت و خدمت رسانی به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست شهر بوشهر منتشر شد و از کلیه دانشجویان مقیم خوابگاه های دانشجویی دانشگاه که داوطلب شرکت در کارهای نیک اندیشانه و خیرخواهانه بودند، طی فراخوانی دعوت شد تا با اهدای بخشی از صبحانه خود به اقشار نیازمند و آسیب پذیر، بتوانیم گل لبخند را به این عزیزان هدیه بدهیم.
س:چند نفر در این طرح دانشجویی شرکت کردند؟
ج:حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان مقیم خوابگاه های دانشجویی دانشگاه در همان ابتدای فراخوان، نسبت به مشارکت در این امر خداپسندانه اقدام نمودند.
س:چه اقلامی به منظور اهدا به کودکان بدون سرپرست یا بدسرپرست جمع آوری شد؟
ج:اقلامی نظیر :کنسرو، تن ماهی، میوه خشک، تنقلات، برنج و سویا و اقلام صبحانه برای کمک به نیازمندان توسط دانشجویان جمع آوری گردید.
س:لطفاً در خصوص حس و حال حضورتان در روز توزیع بسته های حمایتی بین نیازمندان بفرمایید.
ج:حس و حال وصف نشدنی و بسیار خاصی در میان عوامل اجرایی طرح قدم های کوچک، دل های بزرگ، در روز توزیع بسته های معیشتی که مقارن با ایام فاطمیه اول بود، وجود داشت. نگاه های معصومانه کودکان فاقد سرپرست و انتظار عجیبی که آن ها برای رسیدگی و سرکشی آحاد جامعه از اقشار آسیب پذیر داشتند، بیش از پیش ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را برای استمرار و توسعه این قبیل طرح ها تشویق و ترغیب نمود.
در همین راستا از همه خوانندگان این گفتگو، از صمیم قلب و سویدای جان میخواهم که هر فردی در اندازه توان و امکان خویش، حداقل به صورت ماهیانه، کمک های مالی و معنوی خود را به این اقشار ضعیف و کم برخوردار تقدیم نماید.
س:با توجه به حضورتان در جمع این قشر کم برخوردار، چه نیازمندی را در میان آن‌ها بیشتر احساس کردید؟
ج:نیازمندی این عزیزان را میتوان در عرصه ها و ابعاد مختلفی شرح داد. به عنوان نمونه :نیازهای تحصیلی و آموزشی در میان این کودکان موج میزد و ما دانشجویان تصمیم گرفتیم که با ارائه مشاوره رایگان تحصیلی، بخشی از درخواست های این عزیزان را اجابت نماییم. نیاز مبرم این گروه محروم به لباس، تغذیه،لوازم التحریر، وسایل سرمایشی و گرمایشی و کمک های مالی از دیگر مواردی بود که در این بازدید دانشجویی احساس میشد و از همه مردم باسخاوت و نوع دوست بوشهر میخواهم که در جهت کمک به این انسان های پاکدل و کم برخوردار، از هیچ امکانی دریغ نفرمایند.
در ادامه توجه شما همراهان گرامی را به دیدن تصاویر پویش دانشجویی "قدم های کوچک، دل های بزرگ" دانشجویان نظام سلامت استان بوشهر جلب می‌نمائیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.