شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳

مدرس حوزه ودانشگاه:

نظم فرهنگی جریان فرهنگی می‌سازد

نشست هم اندیشی_ حجت الاسلام رکوفیان

مدرس حوزه و دانشگاه گفت:نگاه جریان سازی به فرهنگ همراه با نظم در اجرا موجب تثبیت فعالیت‌های فرهنگی می‌شود.

به گزارش مفدا،حجت الاسلام علی اصغر رکوفیان در اولین نشست هم اندیشی مدیران دانشجویی و فرهنگی و مفدا با اشاره به اینکه باید نگاه‌مان را به فرهنگ از نگاهِ صفر و یک به نگاه جریان سازی تغییر داد و گفت:در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری برنامه‌هایی بیشتر مطرح است که به صورت منظم و منسجم منجر به گسترش تمدن اسلامی می‌شود.

وی شناخت مخاطب را به عنوان اولین مرحله در جریان سازی فرهنگی دانست و افزود: مخاطب امروز مخاطب پر شور و فعال است و باید براساس سلیقه ی مخاطب امروزی برنامه های فرهنگی را پیش بینی کرد . 

مدرس حوزه و دانشگاه اغنا مخاطب و تثبیت فعالیت فرهنگی را از دیگر مراحل جریان شناسی فرهنگی دانست و افزود: نگاه ما به سید الشهدا و جریان شهادت نباید نگاه فصلی و وابسته به هزینه باشد بلکه باید حب سیدالشهدا را به جریان گذاشت تا جوان خلاء عاطفی و سردرگمی در فضای مجازی را بتوان اغنا عاطفی معنوی کرد.

حجت الاسلام علی اصغر رکوفیان گفت:متولیان فرهنگی نباید نگاه ضعیف به جوانان و دانشجویان داشته باشند، بلکه باید با پرورش استعدادهای عاطفی او پیام اصلی جریان انقلاب و دین را که جز عشق را به آنها آموزش داد.

وی فرهنگ شهادت را مجموعه ای از آگاهی، آداب و اعتقادات عنوان کرد و گفت:ایجاد هویت و هدف مشترک، روحیه عدالت طلبی، همبستگی اجتماعی و ایجاد روحیه ظلم ستیزی از کارکرد های فرهنگ شهادت است.

حجت الاسلام رکوفیان گفت:برگزاری راهیان نور، مطالعه سیره شهدا و کتابهای زندگانی آنها استفاده از هنر و فضای مجازی ، تکریم جانبازان و آزادگان و دیدار با خانواده های شهدا از راه‌هایی است که می‌توان فرهنگ شهادت را در جامعه رواج داد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.