چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

در نشست بررسی مشکلات آموزشی و رفاهی دانشجویان خوابگاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح شد؛

استراتژی اصلی در صورت کنترل بیماری کرونا حضوری شدن آموزش‌ها است

مشکلات آموزشی و رفاهی دانشجویان خوابگاهی

دکتر خواجوی راد معاون آموزشی و دکتر صابری معاون فرهنگی دانشجویی به همراه مدیران تحصیلات تکمیلی و امور دانشجوییدانشگاه علوم پزشکی مشهد سه شنبه شب ۲۱ دی ماه با موضوع بررسی مشکلات آموزشی و صنفی رفاهی در خوابگاه دانشجویی دختران بهارستان انقلاب ۱ حضور یافتند.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر خواجوی راد معاون آموزشی و دکتر صابری معاون فرهنگی دانشجویی به همراه مدیران تحصیلات تکمیلی و امور دانشجویی سه شنبه شب ۲۱ دی ماه با موضوع بررسی مشکلات آموزشی و صنفی رفاهی در خوابگاه دانشجویی دختران بهارستان انقلاب ۱ حضور یافتند. در این نشست عابدی دبیر شورای صنفی دانشجویان و جمعی از ساکنان خوابگاه حضور یافته و مشکلات و دغدغه های خود را بیان کردند.

دکتر خواجوی راد سرپرست معاونت آموزشی در خصوص افزایش سنوات ناشی از تعطیلی های دوره پاندمی کرونا گفت: تا دو ترم این سنوات قابل قبول است و در خصوص افرادی که مبتلا شده اند می توان با مراجعه به سه پزشک معتمد دانشگاه که طبق مصوبات قرارگاه معرفی شده اند و با داشتن پی سی آر مثبت اقدام به حذف دروس نمایند.

معاون آموزشی در خصوص وضعیت برگزاری کلاسها در ترم آتی گفت:استراتژی اصلی حضوری شدن آموزشها می باشد و همه سازمانهایی که درگیر آموزش هستند متمایل به آموزش حضوری بوده و اگر با رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون بیماری کنترل شود قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

دکتر صابری سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی در پاسخ به دغدغه دانشجویان در خصوص ابتلا یا تست مثبت دانشجویان اظهار کرد:اتاق ایزوله در خوابگاه موجود می باشد ولی جهت مراقبت دقیقتر مبتلایان به نقاهتگاه اعزام می شوند و رپیدتست ها در خوابگاه موجود بوده و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

 سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی در خصوص دانشجویان خارجی تاکید کرد : قوانین برای تمام دانشجویان یکسان است و هیچ استثنایی وجود ندارد و حفظ کرامت انسانی در رأس امور می باشد.

در ادامه نشست دکتر تقی پور مدیر تحصیلات تکمیلی و عضو هیأت علمی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه اظهار کرد: اپیدمی از سال ۲۰۱۹ شروع و احتمالآ تا ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت و در جاهایی که واکسیناسیون کامل انجام نشده موتاسیونهایی صورت گرفته، ولیکن شرایط فعلی در کشور ما به چند دلیل خوب و قابل کنترل است چون واکسیناسیون متراکم داشته ایم و در فاز های قبلی جمعیت زیادی مبتلا شده اند ولی از آنجایی که سرعت ابتلای اومیکرون بالاست و هر نفر مبتلا می تواند ۱۳ نفر را بیمار کند ، دریافت دوز بوستر و رعایت پروتکلها کماکان باید ادامه یابد و طبق پیش بینی ها این سری به سمت پاندمی خواهیم رفت.

دکتر صابری در پاسخ به دغدغه دانشجویان در خصوص بحث چینش اتاق ها بیان کرد: از ترم آتی انتخاب اتاق از طریق سایت خواهد بود و صرفا به دانشجویانی که اطلاعات و درخواست خود را در سایت ثبت نموده اند اتاق اختصاص می یابد.

در پایان دکتر خواجوی در خصوص عدم اشغال بیمارستانهای آموزشی رفرنس امام رضا(ع) و قائم(عج) و لطمه ندیدن برنامه آموزشی دانشجویان در صورت بروز پیک ششم گفت:در قرارگاه کرونا به تفاهمی رسیده ایم که با توجه به اینکه این بیماری بیشتر جنبه مراقبتی دارد تا جنبه های درمان های تکنیکال، از سایر بیمارستانهای جنرال دانشگاه استفاده شود ، وی همچنین به ارتباط موثر میان بخش های آموزشی و دانشکده ها تاکید کرد تا آموزشها با کیفیت مطلوبتری به دانشجویان ارائه گردد.

خبرنگار:بهزاد سرداری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.