شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲

به همت کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری؛

مردم بخش میانشهر شهرستان فسا از خدمات جهادی سلامت بهره مند شدند

مردم بخش میانشهر شهرستان فسا از خدمات جهادی سلامت بهره مند شدند

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: به همت کانون دانشجویی فعالیت‌های جهادی شهید خضری و با همکاری معاونت های فرهنگی و دانشجویی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا و مسئول درمانگاه میانشهر، اردوی جهادی یک روزه با هدف خدمات رسانی به مردم روستای رحیم آباد بخش میانشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  میلاد نجابت افزود: ویزیت رایگان توسط پزشک، انجام تست‌های غربالگری از قبیل اندازه گیری فشارخون، قند خون و شاخص توده بدنی به همراه آموزش و مشاوره های لازم، توزیع بروشور و پمفلت های آموزشی مختلف در بین مردم از خدمات ارائه شده در این اردو بوده است.

نجابت افزود: ارائه آموزش های مختلف به کودکان شامل آموزش مسواک زدن و آموزش های بهداشتی و اخلاقی و هم چنین اجرای مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی در بین بچه ها و اهدای جوایز به آنها از دیگر خدمات ارائه شده بود.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات اجرا شده در این طرح جهادی، می توان به واکسیناسیون افراد واجد شرایط و  اندازه گیری قد و وزن آن ها، اشاره کرد.

دبیر کانون فعالیت های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اشاره به ارائه خدمت به ۱۰۰ نفر از روستاییان اظهار داشت: خدمات ارائه شده پزشک ۷ مورد،   پایش فشارخون ۴۳ مورد،  پایش قند خون ۳۸ مورد،  پایش شاخص توده بدنی۲۴ مورد،  واکسیناسیون ۶ مورد وخدمات ارائه شده فرهنگی ۱۸  مورد بوده است.

ماهان زارعی، علی عباسی،  میلاد نجابت،  مریم گل رازقی، غزل کشاورزیان، فاطمه نصری، فاطمه حسینی، محدثه بردبار و زهرا عزیزی از دانشجویان حاضر در اردو بوده اند.

نجابت طی پیامی از دکتر اسداللهی پزشک مرکز و خانم ارجمند بهورز  و آقای پیرزاد مسئول درمانگاه میانشهر قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.