چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

حضور دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در همایش کوهپیمایی دانشجویان علوم پزشکی

سومین همایش کوهپیمایی دانشجویان پسر دانشگاههای علوم پزشکی مسقر در تهران

معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران بااشاره به حضور و مشارکت دانشجویان بین الملل دانشگاه در همایش کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران بیشترین مشارکت را طی برگزاری ۴ مرحله کوهپیمایی در بخش دختران و پسران داشت.

امین نصیری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: دانشجویان بین الملل شاغل به تحصیل در این دانشگاه که در این همایش کوهپیمایی طی دوره های گذشته مشارکت داشته اند از کشورهای پاکستان، عراق، نیجریه، هندوستان و.. بودند.

معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به استقبال دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه از نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در پایتخت گفت: مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در این همایش ستودنی بود.

وی خاطرنشان کرد:  خوشبختانه نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با موفقیت طی ۴ دوره گذشته در ارتفاعات شمال تهران برگزار شد که قطعا برگزاری این همایش و گردهمایی ورزشی که توام با برنامه های توجیهی و آموزشی مشاوره سلامت روان بود، می‌تواند به افزایش روحیه نشاط، پویایی، تحرک و اعتماد بهنفس دانشجویان علوم پزشکی کمک کند.

نصیری خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای برگزاری این همایش دوروزه، طی ماه گذشته در معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت طراحی شد و درواقع این برنامه از سوی وزارت کشور در راستای پیشگیری از آسیبهای روانی-اجتماعی به وزارت بهداشت ابلاغ شده بود و خوشبختانه طی این دوره های گذشته، برنامه های مفرحی برای دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی تدارک دیده شد و علیرغم زمان اندک و مشکلات بسیار در ایام شیوع کرونا، این همایش دو روزه با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به بهترین نحو ممکن برگزار شد.

معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران به حضور پررنگ دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه در این همایش کوهنوردی اشاره کرد و گفت: مشارکت بیش از ۲۵ دانشجوی دختر و پسر در این همایش کوهپیمایی طی هفته های گذشته نشانگر استقبال و علاقه دانشجویان به این گونه همایشها و برگزاری فعالیتهای ورزشی است. خوشبختانه در قالب این همایش دانشجویان علوم پزشکی در فضایی باز و تحت نظر مربیان وکارشناسان تربیت بدنی، به انجام فعالیتهای ورزشی از جمله طناب کشی، طناب زنی، داژبال، والیبال، فریزبی و دیگر ورزشهای همگانی پرداختند و برترین‌های این رشته‌ها، جوایزی دریافت کردند.

وی اظهار کرد: جا دارد از رابطین ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به واسطه مشارکت دانشجویان در این همایش تشکر کنم. همچنین اعضای شورای صنفی این دانشگاه در سازماندهی و ترغیب دانشجویان به حضور در این برنامه همکاریهای خوبی با ماداشتند و آنها به خوبی توانستند انگیزه‌های لازم را در دانشجویان برای حضور در این برنامه فراهم سازند. 

این مقام مسوول گفت: درمجموع بازخوردی که از این همایش دو روزه، حاصل شد، نشان از استقبال و رضایت دانشجویان علوم پزشکی بود و درچهره دانشجویان علوم پزشکی ایجاد انگیزه برای فعالیتهای ورزشی به وضوح دیده شد. دانشجویان رشته های علوم پزشکی طی دو سال گذشته و بخصوص در ایام پیک کرونا، با حضور در مراکز درمانی، آموزشی تحت فشار و مشغله بودند و به نظرم برگزاری چنین برنامه هایی نشاط بخش و روحیه انگیزی، می تواند در ایجاد روحیه و نشاط آنها موثر باشد .

وی بر لزوم تداوم چنین برنامه هایی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: امیدوارم برگزاری این همایشها در آینده نزدیک، با رعایت پروتکلهای بهداشتی، ادامه داشته باشد و ما شاهد حضور دیگر دانشجویان علوم پزشکی در برنامه های متنوع ورزشی باشیم. جا دارد از تلاش و زحمات دکتر احمدی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزشهای همگانی، دکتر شفارودی رئیس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران  به واسطه همکاریهای لازم، تشکر کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.